Dovolená » Balaton 2011: dovolená na Balatonu NEJLEVNĚJI !!

Chcete-li poznat Maďarsko opravdu dobře, měli byste dříve či později navštívit jeden z jeho symbolů – jezero Balaton.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Balatonu 2011 - vyhledávání


Balaton - toto největší jezero střední Evropy je nejdůležitější lázeňskou oblastí a po Budapešti je Balaton v Maďarsku 2. nejoblíbenějším cílem turistů.

Balaton vás přivítá v regionu neobyčejného kouzla. Sezóna na Balatonu začíná už časně z jara a trvá až do pozdního podzimu. V létě teplota vody Balatonu dosahuje až 26 stupňů. Balaton je jako stvořený pro milovníky vodních sportů. Užívat si můžete hlavně plachtění, které má na Balatonu tradici více než 100 let. Budete-li mít štěstí, na Balatonu můžete spatřit také závody plachetnic.

V lesích okolo Balatonu využijte možnosti turistiky, cyklistiky či jízdy na koni.

Lázeňskou oblastí na Balatonu, jež se těší největší návštěvnosti je SIÓFOK. Tuto destinaci si oblíbily hl. rodiny s dětmi. Milci vína si přijdou na své v nejznámější vinařské oblasti Balatonu. Vinice BADACSONY se nacházejí na severním břehu Balatonu. Rozhledna Kisfaludy na vrcholku hory poskytne neskutečně krásný pohled na místní krajinu. Až se pokocháte okolím, usedněte v některé z místních vináren. V polovině září vás přivítá festival vinobraní.

Balaton nabízí zábavu vlastně téměř celý rok. Kupř. na jaře jsou to festivaly, folklórní večery, četné umělecké festivaly ... A na závěr jeden tip na výlet – překrásný poloostrov TIHANY je doslova perlou Balatonu. Navštivte třeba slavné opatství, které je jednou z nejcennějších památek celého Maďarska

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Balatonu: