Dovolená » Barbados 2011: dovolená na Barbadosu NEJLEVNĚJI !!

Jste-li unaveni středoevropskou zimou, Barbados – nevelký ostrov osamocený východně od Malých Antil, omývaný Karibským mořem a Atlantikem – vám díky horkým a vášnivým nocím dá zapomenout na celý svět. Oficiální sezóna sice trvá od prosince do dubna, ale teploty během celého roku dosahují 25-30°C.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Barbadosu 2011 - vyhledávání


Pokud vám k odpočinku na Barbadosu postačí „pouhých“ 28 dní, není ani potřeba, abyste si vyřizovali vízum, postačí vám pouze zpáteční letenka a platný cestovní pas. Pak už můžete na Barbadosu jen odpočívat.

Na Barbados se jezdí hlavně kvůli průzračně čistému moři, nekonečně bílým plážím, žhavé hudbě, typickým domorodým vesnicím, koloniálním městům, okázalým zahradám, palmovým hájům, osamělým zátokám a lagunám, restauracím, barům, nočním klubům a také romantice. Barbados je totiž ideálním místem pro líbánky. Na Barbadosu narazíte takřka na všechny typy pláží. Vyžití tady naleznou surfaři, milovníci potápění i rodiny s malými dětmi.

V 16. stol. přistáli u ostrova Portugalci a dali mu jméno Los Barbados, což znamená vousatí. Za všechno může místní strom podobající se fíkusu. Jeho vzdušné a dlouhé kořeny připomínají totiž vousy poustevníků. Na celém Barbadosu zůstalo také nepřehlédnutelné koloniální dědictví po Britech. Barbados sice v roce 1966 získal nezávislost, hlavou státu je však i nadále britská královna. Na Barbadosu narazíte na stavby, které se zcela vymykají typické karibské architektuře. Byly totiž postaveny v typickém anglickém stylu a díky nim dostal Barbados své druhé jméno – „Malá Anglie“.

Turisticky nejoblíbenější je západní část – tzv. Zlaté pobřeží, které je ideálním místem pro plavání a potápění. Jižní pobřeží je zase ideální pro nadšené surfaře. Na pláži Silver Rock Beach se každým rokem koná proslulý světový pohár ve windsurfingu. Není také divu, že Barbados každoročně láká vyznavače potápění. Místní vody jsou plné pestrobarevných ryb, korálových útesů, tajuplných podmořských jeskyní a potopených lodních vraků. Sever ostrova je kamenitý a plný romantických zátok a osamělých zákoutí. Opravdu okouzlující je též vnitrozemí. Obdivovat můžete mangrovníkové lesy a lány tropických květin. Čeká tady na vás i jeden z ostrovních zázraků - HARRISON´S CAVE, což je propletená sít jeskyní, podzemních říček a vodopádů.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Barbadosu: