Dovolená » Bulharsko 2011: dovolená v Bulharsku NEJLEVNĚJI !!

Bulharsko je zajímavá země na Balkánském poloostrově, ve které se stýkaly sféry 3 různých kultur – křesťanské, pravoslavné, muslimské. Každá z těchto kultur Bulharsku něco svébytného zanechala.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Bulharsku 2011 - vyhledávání


Bulharsko svým návštěvníkům nabízí překrásnou přírodu s ohromně bohatou faunou a flórou, moře, písčité pláže, pohoří s vysokými horami, úrodné nížiny, tajemná údolí řek, zelené kopce, malebná historická městečka s kláštery, stejně tak i moderní letoviska, bohatou kulturu a místní zajímavosti.

Do Bulharska se nejjednodušeji dopravíte přímou leteckou linkou z Prahy do hl. města Bulharska – SOFIE nebo charterovým letem cestovních kanceláří. Ale dojet do Bulharska lze i autem, autobusem nebo vlakem.

V Bulharsku určitě ochutnejte místní tradiční pokrmy. Možná vám zachutná musaka, což je teplé jídlo z brambor, zeleniny, příp. masa, které je dochuceno speciálním kořením. Dalšími typickými pokrmy Bulharska jsou kaškaval, tarator atd. Jste-li milovníky vína, v Bulharsku si na své určitě přijdete. Vinařství má v Bulharsku dlouholetou tradici. Příhodné klima a vynikající půdy předurčovaly Černomořskou oblast či Údolí růží k pěstování vína již od dob antiky.

Na pobřeží Černého moře stojí za pozornost hlavní mořské město – VARNA. V centru Varny navštivte krásnou katedrálu Nanebevzetí z 19. stol., životem tepající bulváry nebo Námořní muzeum. Ideální k lenošení pro rodiny s dětmi je letovisko ZLATÉ PÍSKY. 4km krásných pláží postupně se svažujících do moře se budou vašim dětem určitě líbit. Nejlepší pláže celého Bulharska naleznete v letovisku ALBENA. Albena je sice místem s nejdražšími letovisky, ale nabízí nepřeberné množství aktivit. Bavit se můžete např. u windsurfingu. Absolvovat lze rovněž některý z kurzů sportovního potápění. Obdivuhodný a velmi oblíbený je také historický NESEBAR.

V zimní sezóně turisté zpravidla vyhledávají populární lyžařská střediska – BANSKO, BOROVEC, PAMPOROVO.

Až se budete rozhodovat pro cestu do Bulharska, za uvážení jistě stojí skutečnost, že Bulharsko je levnější než většina tradičně oblíbených destinací. A nezapomeňte! Budete-li se domnívat, že vám Bulhaři souhlasně pokyvují, vyjadřují tím naopak svůj nesouhlas.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Bulharsku: