Dovolená » Caorle 2011: dovolená v Caorle NEJLEVNĚJI !!

Caorle je půvabné městečko na severu Itálie, které je od České republiky vzdáleno pouhých 800km. A navíc je mnohem sympatičtější - než tolik oblíbené Bibione. Není tedy žádný důvod – proč se tady jednou nevypravit. Od Benátek s tisíciletou historií dělí Caorle jen necelých 50km.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Caorle 2011 - vyhledávání


Caorle láká svou mnohaletou a velmi zajímavou historií a samozřejmě dlouhou pláží s teplým pískem. Mořské dno se svažuje opravdu velmi pomalu, takže máte stále vodu po kolena. I z tohoto důvodu vyhledávají Caorle také starší lidé. Přijďte se podívat.

Caorle tvoří 3 části. Nejzajímavější je první část si zachovala své historické centrum, přístav, staré uličky i původní rybářské domky ozdobené kouzelnými malůvkami. Kolorit centra je umocněn večerním osvětlením nedalekého přístavu. Historické centrum Caorle je chráněno ohromnými balvany, které lemují nábřežní promenádu končící u kostelíka Madony Andělů. Je to právě ten kostelík, který dělí pláž na její východní část SPIAGGIA DI LEVANTE a západní část SPIAGGIA DI OCCIDENTE. Východní pláž pak volně přechází v území bažin a lagun, ty jsou také častým cílem výletů milovníků přírody. Není divu, vždyť inspiraci tady hledal a nalézal i samotný Ernest Hemingway.

Druhou částí Caorle je PORTO SANTA MARGHERITA – klasické moderní letovisko orientované směrem k pláži. Od historického centra města tuto část Caorle odděluje jen ústí řeky LIVENZA.

Třetí část Caorle – CAORLE ALTANEA – je nejnovější částí se soukromými vilkami.

Antickým srdcem osídlení Caorle je velkolepá románská katedrála – Dóm sv. Štěpána. Skvosty této katedrály, jmenovat lze především oltář z pozlaceného stříbra věnovaný jako výraz díků za šťastné přistání po přestálé bouři kyperskou královnou Kateřinou Cornaro, určitě stojí za bližší poznání.

Caorle je zajímavé i oblíbenými uměleckými událostmi. Každým rokem se do Caorle sjíždějí umělci z celého světa, aby proměnily útesy ve fantastická sochařská díla.

Na shledanou v Caorle!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Caorle: