Dovolená » Černá hora 2011: dovolená v Černé hoře NEJLEVNĚJI !!

Na svých toulkách po světě se jednou musíte zastavit i v zatím nejmladším státě světa – v Černé hoře. Pokud si Černou horu spojujete až doposud pouze s názvem českého pivovaru, možná už záhy k Černé hoře změníte svůj postoj. Černou horu najdete na jihozápadě Balkánského poloostrova a na jihu pobřeží Jaderského moře.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Černé hoře 2011 - vyhledávání


Hlavním a zároveň největším černohorským městem, které je rovněž ekonomickým a správním střediskem, je PODGORICA. Naopak historickým a ekonomickým střediskem Černé hory je CETINJE. Cetinje slouží i jako sídlo prezidenta. Seznámit se v Černé hoře můžete s dědictvím, které bylo díky své bohaté historii zapsáno v seznamu organizace UNESCO. Řeč je o historickém jádru města KOTOR v boce Kotorské, o pohoří DURMITOR a o kaňonu řeky TARY.

Navštívíte-li Černou horu, odmění se vám úžasnými přírodními scenériemi, prosluněnými plážemi a nádhernými zátokami. V Černé hoře najdete dokonce jediný fjord Jadranu – boku Kotorskou, kterou obklopují vysoké hory. Na západní straně tohoto fjordu se nachází divoký poloostrov LUŠTICA s nádhernými jeskyněmi a odlehlými lagunami. Celé pobřeží se výborně hodí ke koupání, plachtění či potápění.

Na samotném jihu Černé hory se nachází zajímavá bašta pirátů v ULCINJU. I když pravdou je, že Černá hora má nespočet úžasných míst. Za všechny lze jmenovat alespoň historické město BUDVA, nádherné město BEČIČI a romantické prázdninové letovisko SVETI STEFAN. Krásy místní přírody představí v Černé hoře hned 4 národní parky.

Až vás všechny ty výlety po krásách Černé hory unaví, lenošte na nejdelší pláži v zemi. VELIKA PLAŽA u ULCINJE je dlouhá 13km. Velkou pozoruhodností Černé hory je též největší jezero SKADAR. Skadar leží jen 40km od mořského pobřeží a jeho rozmanitá příroda vám učaruje.

Než tuto zemi s bohatou historií definitivně opustíte, ještě se zastavte v hospůdce okusit nějakou z místních specialit. Co třeba durmitorské jehněčí doplněné skleničkou rakije? Dobrou chuť a hezkou dovolenou.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Černé hoře: