Dovolená » Djerba 2011: dovolená na Djerbě NEJLEVNĚJI !!

Ostrov na severu Afriky patřící Tunisku, země s bohatou historií vyprávějící o životě Kartaginců, Římanů, Turků i Arabů – zcela uspokojí vaši touhu po klidné, nepříliš nákladné a přesto exotické dovolené.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Djerbě 2011 - vyhledávání


Djerba - „středozemní Tahiti“ - s výjimečnými klimatickými podmínkami zaručuje v roce 320 dní plných slunce, což umožňuje opravdu dokonalou relaxaci. Procházky po dlouhých subtropických plážích, lenošení na bílém vyhřátém písku, koupání a potápění v čistém moři.

Hotelové komplexy tvoří na Djerbě mnohakilometrový pás, takže si některý z nich vyberte. Pak už si jen užívejte v místních restauracích, obchodech a sportovních areálech.

Djerba svým hostům nabízí rovněž možnost aktivního odpočinku. Na severu na vás čeká několik zavlažovaných golfových hřišť. Na výlet se vydejte třeba lodí, zastavte se v areálu DJERBA EXPLORE s největší krokodýlí farmou v celém Středomoří a nádherným parkem porostlým papyrem, bambusem a palmami. Jelikož státním náboženstvím Djerby je islám, ujít by vám neměla ani návštěva Muzea islámského umění (LALLA HADRIA).

Nejen milovníkům historie jsou na Djerbě určeny zajímavé místní pevnosti. HOUMT SOUK je španělská pevnost vystavěná převážně v 15. stol. Turisty lákjí hlavně tři místní mešity a proslulá arabská pevnost. Přestože je Houmt Souk největším městem ostrova, působí na Evropana dojmem takové trochu větší vesnice. Navštívíte-li Houmt Souk v pondělí nebo ve čtvrtek, ohromí vás pestrobarevný obraz, který utvářejí zemědělci smlouvající s místními obchodníky o cenách exotického ovoce a zeleniny. Kavárničky už tady otevírají dokonce ve čtyři hodiny ráno.

Dalším zajímavým místem je obec GUELLALA. V tomto středisku výroby keramiky se můžete dívat pod ruce všem zdatným hrnčířům. Dokonce i ploty tady byly vystavěny z rozbitých hrnců.

Djerba je mimořádně plochým ostrovem, který vybízí k detailnímu prozkoumání třeba na zapůjčeném skútru. Zvládnete to za jeden jediný den.

Tak tedy vstříc novým objevům!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Djerbě: