Dovolená » Dubaj 2011: dovolená v Dubaji NEJLEVNĚJI !!

Chcete-li se cítit na své dovolené téměř jako v pohádce, honosná pouštní destinace, Dubaj, je tím pravým cílem vašich prázdninových cest.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Dubaji 2011 - vyhledávání


Dubaj, nejznámější z arabských emirátů, neustále ohromuje svými futuristickými stavbami v podobě umělých ostrovů ve tvaru palem. Dechberoucí je rovněž soustava ostrovů vytvářející stylizovanou mapu světa, tento komplex nese název THE WORLD. V jeho okolí převládají pouště přecházející na východ v pohoří Hajar. Mohutné písečné duny, které se místy vzdouvají až do výšky 300m, jen občas zpestří malá oáza.

Největší, nejvyšší, nejrozsáhlejší – to je základní pravidlo v Dubaji. Dubaj se chce lišit a její obyvatelé jsou na to patřičně hrdí. Cílem turistických návštěv je třeba nejdelší indoorová sjezdovka – SKI DUBAI, která je určena všem těm, jež fascinuje možnost lyžovat v místě, odkud je poušť vzdálena jen pár desítek minut.

V Dubaji je opravdu spousta možností k trávení volného času. Již za cca 45 dolarů si za asistence průvodce můžete prohlédnout celé město. Během prohlídky si určitě najdete i čas na zastávku u nejvyššího mrakodrapu světa – BURJ DUBAI. V Dubaji najdete také BURJ AL ARAB - hotel ve tvaru plachetnice, který se stal symbolem Dubaje a jako jediný na světě se pyšní sedmi hvězdičkami.

Řada turistů si Dubaj volí jako cíl svých cest ze zcela odlišných důvodů. Lákají je nákupy. Málokde na světě je nakupování totiž tak výhodné. Tradičními suvenýry Dubaje jsou oděvy, vodní dýmky, zlato, koberce a nejlepší kaviár na světě. Hlavně nezapomeňte s místními obchodníky smlouvat. Cenu tak můžete snížit až o 50%. Nejlepší ceny široko daleko nabízí trh GOLD SOUK.

Dubaj je rovněž oblíbeným místem všech nadšených hráčů golfu. Relaxovat můžete i na safari v poušti s barbecue večeří. Večeře a noc v pouštním kempu vás přijde na cca 66 dolarů.

Dáváte-li raději přednost pohodlí hotelu, vězte, že v Dubaji jsou nejen luxusní hotely a všechny mimo hlavní sezónu nabízení zajímavé slevy. Dubaj můžete navštívit kdykoliv po celý rok, nejvhodnějším obdobím je ale jaro a podzim. V létě totiž teploty dosahují až 50°C. Ještě vyřídit potřebné vízum a pohádková dovolená může začít.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Dubaji: