Dovolená » Egypt 2011: dovolená v Egyptě NEJLEVNĚJI !!

Zažijte v zemi faraónů i vy bláznivá dobrodružství ve stylu archeologa Indiana Jonese. Egypt uspokojí i ty vůbec nejnáročnější cestovatele. Najdete tady vedle sebe chudé oblasti i opravdu luxusní hotely, nespočet památek s obdivuhodnou historií, moře, poušť, neskutečně živá města a Nil, jehož břehy jsou lemovány palmovými háji.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Egyptě 2011 - vyhledávání


Přesto je však Egypt cenově dostupnou destinací, která splňuje veškeré požadavky exotické dovolené.

Jen velice málo zemí se může pochlubit tak bohatou historií. Nejeden turista zatouží objevit poklady mnoha královských dynastií. Svá putování můžete začít třeba zrovna na východním břehu Nilu – v hlavním městě říše faraónů – v Luxoru. Své hrobky ovšem panovníci umístili na břeh západní. Právě tady se kdysi nacházelo sídlo nejvyššího egyptského boha Ámona, pyramidová pole u Sakkáry a v Gíze, proslulé Údolí králů a královen, … Čas si udělejte i k návštěvě „perly Egypta“. Tak se totiž přezdívá nejzachovalejšími svatostánku celého Egypta, který je zasvěcený bohyni Eset. Tento chrám se nachází na ostrůvku v jezeře Asuánské přehrady.

Zajímavým zážitkem dovolené v Egyptě může být rovněž plavba po Nilu. Nalodit se lze na luxusní parník i na jakousi obdobu plachetnice. Po Nilu pluje nepřeberné množství lodí, takže cestujete-li na vlastní pěst, můžete si vybrat pro vás tu pravou. Jen nezapomeňte, že se v Nilu za žádných okolností nesmíte koupat. Mohlo by vám to přivodit vážné zdravotní obtíže.

Počasí je v Egyptě teplé po celý rok, avšak po západu slunce teploty začnou velmi rychle klesat. Jižní oblasti je mnohem lepší navštěvovat ke konci zimy nebo na jaře. V letních měsících je tady opravdu horko. Duben a květen jsou ideálními měsíci pro ty, kteří se chtějí jenom koupat. Pláže Rudého moře bývají v té době liduprázdné.

V Rudém moři, které je zamilovaným místem všech začátečníků i profesionálních potápěčů, se navíc nacházejí ty nejkrásnější korálové útesy na světě a žije tady víc než tisíc druhů ryb.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Egyptu: