Dovolená » Finsko 2011: dovolená ve Finsku NEJLEVNĚJI !!

Finsko je dechberoucí země, kterou stojí za to objevit, procestovat a užít si všech zdejších krás. Krás, které již inspirovaly nejednoho umělce. Většinu lidí do Finska táhne okouzlující příroda i nevšední letní akce. Jednou z těch povedených je třeba soutěž v nošení žen. Nezapomenutelné zážitky si můžete odnést také ze slavnosti letního slunovratu. Ve Finsku máte možnost navštívit velký počet národních parků.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená ve Finsku 2011 - vyhledávání


Finsko, překrásný severský stát v severovýchodní Evropě, je zajímavý v létě i v zimě. V zimě sníh vytvoří sportovní ráj třeba pro běžkaře, v létě se naopak nabízí nespočet možností milovníkům plaveb na raftech. K Finsku přilnou hlavně ti, kteří dávají před hlučnou zábavou přednost klidu a pohodě. To posvátné ticho Finska panuje doslova všude.

Je až neuvěřitelné, kolik má tento 7. největší stát světa jezer. Nikoho tedy nepřekvapí, že se Finsku přezdívá „země tisíce jezer“. Čerstvého vzduchu se můžete nadýchat na procházce v některém z překrásných lesů. Lesy ve Finsku zabírají dokonce 2/3 území. Pokud jste si až doposud mysleli, že Finsko to je jenom chlad a sníh, vězte, že jste na omylu. V létě tady bývá dokonce mnohem tepleji nežli v řadě zemí v Evropě. Možná vás při všech těch toulkách bude provázet i někdo z místních obyvatel. Bude vám s nimi určitě moc dobře. Finové jsou totiž velmi přátelští.

Jste-li nenapravitelnými romantiky, možná i vás lákají představy projížděk s psím spřežením. Ideálním místem k těmto výletům se jeví být Laponsko, které leží již za polárním kruhem. Finské Laponsko je jen velmi málo osídlené. Finové tento kraj považují za domov Santa Clause. Nenarazíte-li na něj, zajděte se alespoň podívat na sobí farmu.

Finsko nabízí opravdu nespočet aktivit. Můžete překročit polární kruh a pozorovat neobvyklé úkazy jako polární záře, prohlédnout si stavby lidové architektury, zarybařit si, projít duševní a fyzickou očistou v oblíbené sauně atd.

Čas byste si měli vyhradit i k návštěvě hlavního města - Helsinek. Finsko je také oblíbenou destinací lyžařů. Pokud chcete raději vyzkoušet něco nového, co třeba tzv. nordic walking?

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Finsku: