Dovolená » Florida 2011: dovolená na Floridě NEJLEVNĚJI !!

Jedním z důvodů k návštěvě Floridy může být i to, že na Floridě je teplo vlastně celý rok. Ne nadarmo se Floridě přezdívá „Stát slunečního svitu“. Lidé zvyklí na mírné klima by měli raději k návštěvě Floridy volit jarní a podzimní měsíce, léto je na Floridě opravdu velmi horké.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Floridě 2011 - vyhledávání


Chcete-li Floridu poznat do detailů, měli byste lenošení na pláži spojit s cestováním. Autem tento kousek Spojených států můžete projet křížem krážem. Vaše cesty povedou malými silnicemi v divoké přírodě a podél mořského pobřeží. Svá objevování můžete začít třeba v severském městě JACKSONVILLE, ve kterém ještě stále dýchá kouzlo starých jižanských časů. Přibližně po hodině jízdy směrem na jih dojedete do města SAINT AUGUSTINE, jehož historie se píše už od 16. stol. Berete-li na cestu i ratolesti, můžete jim tady ukázat nejstarší americkou dřevěnou školu.

Pokračujte stále na jih a projedete podél nádherných písečných pláží. Zastavte se na skok na těch nejznámějších (COCOA BEACH, FLORIDANA BEACH) - i těch stále ještě turisty neobjevených. Později uspořádejte jako každý správný Američan piknik a něco dobrého si ugrilujte. Na každé pláži určitě nějaký ten gril najdete. Na Floridě si dozajista užijete i sladkého nicnedělání. Choďte po kavárnách, navštěvujte restaurace s výtečnou francouzskou kuchyní a vyhraďte si čas na noční radovánky.

Nejvíc zábavy si užijete v jihofloridském městě MIAMI. Rozhodně musíte navštívit latinskou i kubánskou čtvrť. Miami láká luxusem i tancem a zpěvem přistěhovalců. MIAMI BEACH je tou vůbec nejslavnější pláží celé Floridy. Florida – to ale zdaleka nejsou jenom luxusní letoviska a dlouhé písečné pláže, ale rovněž divoká a nespoutaná příroda. Všem milovníkům přírody lze k návštěvě doporučit národní park EVERGLADES. Na samotném jihu, těsně pod floridským výběžkem, najdete celou řadu velmi málo obydlených ostrovů – FLORIDA KEYS. Výjimkou je však přístavní KEY WEST, městečko, které se proslavilo skvělou kuchyní a uvolněným způsobem života.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Floridě: