Dovolená » Gargano 2011: dovolená v Garganu NEJLEVNĚJI !!

Pokud vás neláká neustálé pokřikování hlučných Italů a drnčení klaksonů, ale přesto byste rádi na dovolenou do Itálie, co třeba letos vyzkoušet poloostrov Gargano?


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Garganu 2011 - vyhledávání


Poloostrov Gargano vybíhá do Jaderského moře a tvoří podpatek a ostruhu italské boty.

Gargano je velmi mírně osídleno, což je hlavně díky tomu, že bylo učiněno chráněnou přírodní rezervací, nesmí se už na něm dále stavět, takže tolik oblíbená prázdninová letoviska obklopuje lidskou rukou téměř nedotčená příroda.

Na dovolené v Garganu se přes den nabízí odpočinek na písečných či oblázkových plážích, koupání v průzračně čistém moři a večer pak na vás čeká několikaminutová procházka do některého z malebných městeček na útesech. Na útesech, které jste si během dne prohlíželi při opalování na prosluněné pláži.

Městečka na Garganu se vám jistě zalíbí. Jsou velmi útulná, můžete si objednat výtečné cappuccino a pozorovat místní muže, jak hrají šachy a diskutují třeba zrovna o vyhraném fotbalovém utkání. Oblíbeným městečkem Gargana je VIESTE s křivolakými uličkami, kavárnami, miniaturními galeriemi a malebnými kostelíky. Dalšími oblíbenými letovisky jsou PESCHICI, SAN MENAIO, MATTINATA a RODI GARGANICO. Poznávacím znakem těchto míst jsou překrásné bílé domky s kuželovitými střechami, tzv. trulli. Gargano je součástí regionu PUGLIA s centrem FOGIÍ.

Celý tento region je ve srovnání s Chorvatskem či Splitem v Dubrovníku mnohem sympatičtějším místem. Čistý vzduch i moře Gargana si můžete vychutnávat již od května, kdy v Garganu je velmi příjemné počasí.

Za zmínku stojí barvitá historie, která se stala nedílnou součástí dnešních dní. Itálie je na Gargano po právu pyšná. Již nejeden turista se do překrásných přírodních scenérií Gargana zamiloval.

Živým srdcem Gargana je národní park se stejnojmenným názvem. Region Puglia, jehož je Gargano součástí, žije pestrým životem. Místní Italové rádi pořádají slavnosti a karnevaly. Přijeďte a připojte se k nim, jen raději zapomeňte na srpen, v té době mají Italové celonárodní prázdniny, takže byste jen těžko hledali místo k přespání.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Garganu: