Dovolená » Holandsko 2011: dovolená v Holandsku NEJLEVNĚJI !!

Vítejte v jedné z nejmenších, největrnějších a nejplacatějších zemí evropského kontinentu, vítejte v Holandsku – ráji všech přátelských a otevřených lidí.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Holandsku 2011 - vyhledávání


Krásy Holandska můžete poznat třeba během tradičního květinového korza, které se koná každým rokem na jaře. Projděte se spolu s průvodem alegorických vozů. Pestrobarevné vozy jsou vždy vyzdobeny na nějaké konkrétní téma a pohybují se po trase NOORDWIJK (tj. nejznámější přímořské letovisko) – HAARLEM, kde celodenní oslavy zakončí velkolepý ohňostroj.

Oficiální název této země na severozápadě Evropy je Nizozemské království. Kromě Nizozemska k němu náleží též Nizozemské Antily a ostrov Aruba.

Možná vás to překvapí, ale Holanďané jsou opravdovými milovníky dobré kávy. Své putování po Holandsku, po krajině větrných mlýnů, sýra, kol, květin, vodních kanálů (tzv. grachtů), dřeváků a psů, můžete začít třeba v útulné kavárničce.

K nejproslulejším obrázkům nizozemské krajiny náleží květinová a zeleninová pole za písečnými dunami, které se táhnou od HOEK VAN HOLLAND na sever až do ALKMAARU. Do Holandska se nechte pozvat na některou z mnoha oblíbených slavností. Populárními jsou např. sýrový trh ALKMAAR, Národní den muzeí a již zmíněné květinové korzo.

Typickým obrázkem Holandska jsou rovněž siluety mlýnů. Dodnes můžete různé druhy mlýnů vidět třeba v KINDERDIJKU. Další oblíbenou atrakcí Holandska je místo zvané MADURODAM. Nizozemsko se vám tady představí v miniatuře 1:25. Prohlédnete si historické i moderní stavby, pohyblivé modely přístavů, atd.

Pokud zvažujete návštěvu místních vesniček, rozhodněte tak učiňte. Zajímavými místy jsou např. EDAM – staré městečko na pobřeží IJSSELMEERU, historické městečko NAARDEN, typické kupecké město GOUDA a mnohé další.

Existuje nespočet aktivit, které lze v Holandsku provozovat. Můžete se projíždět po vodních kanálech a kochat se pohledem na hlavní město Holandska – AMSTERDAM. Toto město propletené hustou sítí kanálů, přes které se klenou desítky mostů, město se štítovými domy postavenými na smrkových kmenech, si zahrňte do svých plánů. Dovolenou klidně prožijte na obytné motorové lodi nebo historické plachetnici.

Holandsko je tak placaté, že horské výšlapy si raději neplánujte. Mají tady dokonce jen jednu jedinou horu a hned ji nazývají svatou. Jedinými kopečky jsou místní duny. Pásmo těchto písečných dun a veliká členitost jsou pro pobřeží velmi typické.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Holandsku: