Dovolená » Ibiza 2011: dovolená na Ibize NEJLEVNĚJI !!

V západní části Středozemního moře, v souostroví, které vešlo ve známost jako Baleárské ostrovy, vás k návštěvě srdečně zve Ibiza, ostrov, na němž se plní neobyčejné lidské sny.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Ibize 2011 - vyhledávání


Ibiza láká všechny stoupence volného života naplněného tolerancí. Krásám Ibizy jako první podlehli vyznavači hnutí hippies a dodnes je tento "bílý ostrov lásky" populárním turistickým cílem. V této souvislosti nelze nezmínit symbol Ibizy, kterým je skála ES VEDRA. Traduje se, že pár, který na loďce okolo tohoto skalního masivu propluje, si po zbytek života zajistí trvalý a pevný vztah (pozn. Loďku si lze pronajmout na pláži, takže už jen stačí sehnat vhodného partnera.)

Nádherné písčité pláže se střídají s pobřežím sahajícím daleko do moře a pšeničná pole spolu s vinicemi se záhy mění v prázdná místa. Pro Ibizu jsou příznačné voňavé borové a piniové háje, pohostinní a velmi přátelští obyvatelé, festivaly elektronické hudby a taneční kluby s těmi nejlepšími světovými dýdžeji, zálivy s tyrkysově modrým mořem, typická bílá přízemní stavení. Všechny tyto krásy přitahují kromě běžných turistů i umělecké duše z celého světa.

Západní pobřeží Ibizy je velmi členité. Tady se tyčí rovněž nejvyšší kopec celého ostrova jménem SA TALAIASSA. Ibiza – to je romantika doslova na každém kroku. Zamilované páry se mohou procházet úzkými křivolakými uličkami, nebo trávit prázdninové dny na malinkých plážích v nádherných zátokách.

Ideální doba na návštěvu ostrova Ibiza je samozřejmě léto, ale pokud se chcete vyhnout přeplněným pážím, zvolte jaro nebo konec léta a začátek podzimu, kdy stále vládne na Ibize příjemné počasí.

Na dovolenou na Ibize jsou nejvyhledávanějšími cíly letoviska – CALA LLONGA, PLAYA DEN BOSSA a TALAMANCA. Všechna tato letoviska se pyšní překrásnými písečnými plážemi a nádhernými zálivy. Za návštěvu stojí též hl. město Ibizy, EIVISSA. V Eivisse se projděte kolem přístaviště historickou částí města. Narazíte na barevné domy, galerie, butiky, starou kapli DEL SALVADOR, hojně navštěvovanou pevnost DALT VILA, atd.

A pár typů na závěr: FORMENTERA – tento opojný ostrov krásných pláží a průzračného moře naleznete jen několik kilometrů od Ibizy. ES CUBELLES – je oblast na západě Ibizy s omšelými pirátskými věžemi, divokou přírodou a krásnými výhledy do okolí. SANT RAFAEL – v této vesnici, která proslula výrobou ibizské keramiky, můžete svou prohlídku Ibizy pro tento rok zakončit.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Ibize: