Dovolená » Itálie 2011: dovolená v Itálii NEJLEVNĚJI !!

Je pestrá, barevná, vášnivá, starobylá, veselá. Neskutečně temperamentní. Itálie, jedna z nejčastěji navštěvovaných zemí světa, leží na Apeninském poloostrově v jižní Evropě.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Itálii 2011 - vyhledávání


Člověk by musel být opravdový morous, aby si Itálii dříve či později nezamiloval. Ten, kdo jejímu kouzlu jednou propadne, bude se do Itálie rád vracet znovu a znovu. A proč taky ne? Vždyť v Itálii nemusíte jen nečinně polehávat na plážích v BIBIONE či v RIMINI.

Itálie má obdivuhodně bohatou minulost, takže není divu, že se proslavila především jako země úchvatné historie, v níž narazíte na více jak 3 stovky muzeí a kostelů. Překrásné antické a středověké renesanční památky skrývají města věhlasných jmen jako jsou ŘÍM, FLORENCIE, PISA a v neposlední řadě i BENÁTKY.

Kromě krásy památek láká v Itálii i úchvatná příroda. Na jaře nebo na podzim si vyšlápněte na kole třeba do nádherných JIŽNÍCH DOLOMITŮ. Oblíbenou cyklistickou trasou je GRAN FONDO CAMPAGNOLO. Uděláte tak něco pro své zdraví a za odměnu na vás čekají překrásné výhledy na hory i do údolí.

A z hor zase zpátky do civilizace! Patrně nejdivočejším městem celé Itálie a snad i Evropy je NEAPOL. Právě tady se kdysi zrodila slavná pizza Margherita. Pochutnat si na ní můžete v některé z místních pizzerií. Vaší pozornosti by neměly ujít ani místní hrady a muzea.

Později absolvujte výstup na úchvatný VESUV. A minout nelze ani POMPEJE, které leží 22km od Neapole. Pompeje byly kdysi zasypány sopečným popelem právě z Vesuvu.

Nezapomeňte, že k Itálii patří i 2 velké ostrovy ve Středozemním moři, tj. SARDINIE a SICÍLIE. Hledáte-li ráj na zemi, vězte, že s otevřenou náručí vás již očekává 2. nej. italský ostrov - Sardinie. Dominantou Sardinie je stále ještě nedotčená příroda, azurové moře, chutná kuchyně, krása dlouhých pláží a hlavně přívětivost milých Sardiňanů.

Pokud se rádi veselíte spolu s přáteli, naplánujte si na únor návštěvu karnevalu v BENÁTKÁCH. Každým rokem v tuto dobu pořádají Benátky slavnostní plesy, průvody rozličných masek, divadelní hry i ohňostroje. S romantikou kanálů a gondoliérů se lépe seznámíte na tradiční slavnosti REGATA STORICA na VELKÉM KANÁLE.

Až zavítáte do TOSKÁNSKA, kraje s pestrou historií, měli byste kromě odpočinku na pobřeží ochutnat i některé ze známých vín a navštívit PISU. Šikmou věž TORRE PENDENTE, která se dnes naklání už o 5 metrů, vám určitě není potřeba blíže představovat, ale slyšeli jste i o místní botanické zahradě?

Italská města jsou jedno hezčí než druhé, jen těžko lze vybrat to opravdu nejkrásnější. Jedni milují FLORENCII, druzí zase nedají dopustit na BOLOGNU. Snad všichni se ale shodnou na neopakovatelném kouzlu jednoho z nejstarších měst Evropy - hl. města ŘÍMA. Na území města rovněž najdete samostatný stát VATIKÁN. (pozn. Uvnitř Itálie najdete městské státy hned dva, kromě dříve zmíněného je to rovněž SAN MARINO.) Ať už vaše kroky vede do Říma cokoliv, na své si určitě přijdou milci dobrého jídla, letitých historických skvostů, tajemných legend, temperamentních Italů na motorkách.

Patříte-li k nadšeným lyžařům, v Itálii si užijete kvalitního sněhu na 3300 kilometrech sjezdovek a opravdu krásného slunečného počásí. Itálie se může a taky i chlubí těmi nejrozmanitějšími pohořími ze všech alpských zemí. Jelikož to do Itálie není z České republiky nijak zvlášť daleko, stačí si jen vybrat vhodné místo a termín odjezdu.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Itálii: