Dovolená » Jamajka 2011: dovolená na Jamajce NEJLEVNĚJI !!

Kouzlo Jamajky, zářivé perly Karibiku, objevil už koncem 15. století Kryštof Kolumbus. Dokonce údajně prohlásil, že za tento objev mu bude španělský král líbat ruce. Nebude trvat dlouho a i vy po příjezdu tomuto tropickému ráji zcela propadnete.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Jamajce 2011 - vyhledávání


Šťavnaté ovoce roste doslova na každém kroku, po celý rok sluneční paprsky barví kůži do hněda a podmanivé rytmy reggae vás znovu a znovu svádí k tanci. Dovolenou na Jamajce si naplánujte na květen nebo červen, to jsou totiž na Jamajce spolu se zimním obdobím ty vůbec nejkrásnější měsíce.

Okolo celé Jamajky lákají k sladkému nicnedělání kilometry pláží s bílým jemným pískem. Tou nejvyhledávanější pláží na Jamajce je pláž OCHO BAY. Další pohádkově krásné pláže se spoustou zátok a romantických zákoutí naleznete v okolí 2. největšího města MONTEGA BAY na severu Jamajky.

Odpočinek pak může snadno vystřídat sport. K těm oblíbeným aktivitám patří tenis, golf, vodní pólo nebo kriket. Chcete-li se raději vypravit do okolí, zastavte se v půjčovně kol, mopedů (pozn. Nezapomeňte, že na Jamajce se jezdí vlevo.), nebo si vyjeďte jen tak na koni.

Z koňského hřbetu bude ta přenádherná fauna a flóra Jamajky ještě poutavější. Ve vnitrozemí Jamajky možná budete mít to štěstí pozorovat 2. největšího motýla světa (PAPILIO HOMERUS).

Vnitrozemí – to jsou i vysoké hory BLUE MOUNTAINS, tajemné jeskyně a divoké řeky. Celou Jamajku krášlí kokosové palmy, banánovníky a nádherné orchideje. Jen musíte odolat pokušení nějakou si utrhnout, jsou totiž příšně chráněny!

Chcete-li na chvíli ztratit pevnou půdu pod nohama, na severním a na části západního pobřeží na vás čekají ty nejlepší vlny na celém pobřeží. Oblíbenou turistickou atrakcí je rovněž výlet parníkem. Nalodit se můžete v přístavu hl. města – v KINGSTONU. Ještě před naloděním navštivte muzeum místního rodáka Boba Marleyho.

Pro ty, kteří se rozhodli vzít na Jamajku i své ratolesti, je jih zcela bezpečným místem ke koupání. Moře je tady klidné a hlavně se jeho dno nesvažuje příliš prudce.

Vypravíte-li se do některého z místních přístavů, ochutnejte rybu právě upečenou na otevřeném ohni. Možná si s vámi přátelský rybář připije na zdraví proslulým jamajským rumem.

Ať už se rozhodnete na tomto 3. největším ostrově Karibiku pro cokoliv, raději se nevzdalujte z turistických čtvrtí, nemuselo by se vám to vyplatit.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Jamajce: