Dovolená » Japonsko 2011: dovolená v Japonsku NEJLEVNĚJI !!

Japonsko lze představit mnoha rozličnými způsoby. Co třeba jako zemi nekonečných protikladů? Na jedné straně udávají podobu Japonska exotické buddhistické chrámy, na druhé straně jsou vaše zraky neustále vábeny supermoderními mrakodrapy.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Japonsku 2011 - vyhledávání


V Japonsku se ocitnete na místech s nádhernou a velmi rozmanitou přírodou, v zemi, která si stále uchovává prastaré tradice a hlavně tradiční způsob života, který se od toho našeho v mnohém liší. I to je jeden z důvodů, proč Japonsko představuje pro Evropany vytoužený cíl jejich cest.

Japonské císařství, ostrovní stát obklopující východní pobřeží Asie, utváří 5 hlavních ostrovů - HOKKAIDÓ, HONŠÚ, KJÚŠÚ, ŠIKOKU, OKINAWA a asi další 4 tisíce malinkých ostrovů. Místní exotická kultura dýchá z každého zákoutí Japonska. I značně odlehlá místa v horách stojí za návštěvu a bližší poznání.

Budete-li chtít zase na chvíli vyměnit poklid hor za velkoměstský chaos a ruch, vypravte se do té vůbec nejmodernější metropole světa – TOKIA. Navštívit byste rozhodně měli některou z uměle vytvořených pláží či pokochat se vytříbeným designem skleněných mrakodrapů. Ocitnete-li se v progresivní čtvrti ODAIBA, vystoupejte na futuristickou televizní věž FUJI TV TOWER, z níž si za hezkého počasí prohlédnete celé město, a projděte se po slavné tokijské třídě GINZA. V té obrovské koncentraci módních butiků, klubů a kaváren se možná zalíbí i vám.

Pokud ale přece jenom toužíte po klidné atmosféře hor, je pro vás pobyt v JAPONSKÝCH ALPÁCH na ostrově HONŠÚ nebo u hory FUDŽI jak stvořený. Sopka Fudži je dokonce japonským posvátným symbolem.

Podmanivým zážitkem je i výlet k místním jezerům. Teplé nížiny plné jezer se rozprostírají podél celého západního pobřeží, které omývá Tichý oceán. Zvláště oblíbená jsou jezera JAMANAKA, SAI a MOTOSU. Ptáte se proč? Ty nádherné kláštery, pagody a romantická zákoutí nemůže totiž žádný obdivovatel japonských krás vynechat. Jednou z těch vůbec nejkrásnějších pagod je pětipatrová pagoda ITSKUSHIMA SHRINE na ostrůvku MIYAJIMA.

Existuje nespočet způsobů jak se s Japonskem seznámit. Co třeba prostřednictvím tolik oblíbených rituálů? Víte, který obřad je v Japonsku vůbec nejoblíbenější? Přibližně již v 6. stol. si obyvatelé země vycházejícího slunce zamilovali čajový obřad, tzv. ČADÓ neboli cestu čaje. I vy můžete v KJÓTU navštívit proslulou čajovou zahradu ŠÓDENDŽI. Místní čajové rituály prosluly po celé zemi.

Japonci jsou však mistry snad ve všem, co právě dělají. Kochejte se jejich uměním ikebany, pěstováním bonsají, tvorbou zahrad atd. Nebo možná přijdete na chuť některé z trochu kurióznějších zálib. Každý Japonec alespoň jednou za čas cestuje po celé zemi, aniž by předem znal cíl své cesty. Koupí si jízdenku a pak už jen poznává svou rodnou zemi.

K návštěvě Japonska je jako stvořené jaro spolu s létem. I podzim v Japonsku je poměrně teplý, dlouhý a hlavně malebný.

A alespoň jeden tip na závěr: severně od Tokia navštivte tu nejkrásnější rezervaci v celém Japonsku – národní park NIKKÓ. Odpočívejte a jen tak se kochejte krásou vzácných rostlin, sopečnými horami a buddhistickými chrámy. Nebojte se si Japonsko zamilovat!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Japonsku: