Dovolená » Jižní Francie 2011: dovolená v Jižní Francii NEJLEVNĚJI !!

Překrásným místem, které by nemělo uniknout vaší pozornosti, je starobylá jižní Francie. Vydejte se na romantickou cestu za dobrodružstvím a objevujte místa, která vypadají jako výjevy z pohádek. Zamilujte si malebná kamenná městečka, venkovské kostelíky, zámky, velkolepé katedrály i opatství připomínající staré kouzelné časy.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v jižní Francii 2011 - vyhledávání


I když jste do tohoto koutu světa ještě neměli možnost nikdy zavítat, o krásách místních měst jste již určitě mnohé slyšeli. Jižní Francie však neláká jen slavnými městy jako Nice, Cannes či Saint-Tropez.

Máte chuť si odpočinout? Pak je pro vás jako stvořená PROVANCE, místo, které odedávna lákalo umělce. Za krásami této malebné krajiny je nejlepší se vypravit v červnu nebo počátkem července. V tu dobu celá Provance rozkvete levandulí a její omamná vůně se rozline po celém okolí. Hledáte-li místo k nákupu suvenýrů, vyzkoušejte třeba provensálský trh, který kromě Provance najdete i v jiných městech na AZUROVÉM POBŘEŽÍ (v NICE či v CANNES). Provance je také neodolatelným gastronomickým lákadlem, místní kuchyně je 1 z nejoriginálnějších a nejchutnějších v celé Francii.

Překrásnou podívanou nabízejí milovníkům přírody kaňony jižní Francie (ARDÉCHE a VERDON).

Milovníci příznivého klimatu určitě uvítají dovolenou na úzkém pruhu jižního pobřeží s krásnými plážemi - na Azurovém pobřeží. Nejproslulejšími přímořskými centry jsou SAINT-TROPEZ, CANNES, ANTIBES, NICE a další. Nejteplejší částí Azurového pobřeří je poloostrov u města HYÉRES. Chcete-li tuto část Francie lépe poznat, začít můžete třeba na schůzce s "rozmazlenou primadonou" Azurového pobřeží, seznamte se prosím s Cannes. Projděte se v úzkých uličkách, navštivte pulsující bulvár s palmami nebo si počkejte na další ročník Mezinárodního filmového festivalu. Do bronzova si kůži nechejte zbarvit na nekonečně bílé písčité pláži v Saint-Tropez. V Antibes následujte stopy Pabla Picassa, mistrovo muzeum je umístěno na hradě rodiny Grimaldiů. Bezstarostný život plný slunce, moře a luxusu najdete v Nice, v největším letovisku FRANCOUZSKÉ RIVIÉRY. Jihofrancouzské pobřeží patří od starověku k těm snad nejpříjemnějším místům k životu. Jihofrancouzské vnitrozemí zase zve k prohlídce skvostných přírodních scenérií, kamenných měst i snových pláží.

V jižní Francii si také rozhodně musíte zatančit na některém z pompézních karnevalů a v neposlední řadě fandit na závodě GRAND PRIX (franc. Velké ceně). Krásnou dovolenou!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Jižní Francii: