Dovolená » Kalábrie 2011: dovolená v Kalábrii NEJLEVNĚJI !!

Možná by byla škoda, kdybyste se i letos rozhodli zůstat v Chorvatsku nebo maximálně tak na severu Itálie. Vypravíte-li se až na jih Itálie, do oblasti zvané Kalábrie, objevíte místo, na němž můžete prožít jedinečnou dovolenou.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Kalábrii 2011 - vyhledávání


Mnozí považují Kalábrii za perlu celé Itálie, tento výjimečný kraj tvořící špičku boty je místem, které se pyšní nedotčenou přírodou, průzračným mořem a opuštěnými a velmi romantickými plážemi.

Tato nejjižnější část Apeninského ostrova je na svém západě omývána Tyrhénským mořem a na jihovýchodě pak mořem Jónským. Místní obyvatelé vám určitě potvrdí, že pláže Kalábrie jsou jedny z těch na světe nejkrásnějších. V Kalábrii jsou pláže písečné i oblázkové.

Kalábrie je momentálně ve svém velkém rozkvětu, dlouho totiž trvalo, než si Kalábrii oblíbili také turisté, takže tady ještě pořád dýchá ta tolik typická italská atmosféra. Sympatičtí a přátelští obyvatelé dokáží nekonečné hodiny debatovat o jídle. Možná i vy s nimi ochutnáte třeba některý z exotických likérů či výtečné víno z místních vinic.

Údajně nejkrásnější oblastí Kalábrie je CAPO VATICANO. Právě tady se tyčí vysoké skály a k romantickým chvilkám lákají malé zátoky s písečnými plážemi. Tato oblast přirostla k srdci i všem milovníkům potápění, stejně tak jako i oblast TROPEA. Tropea je přenádherné městečko stojící na skále nad mořem. Právě tady to žije rušným životem, stejně tak se můžete obdivovat i architektuře domů vytesaných přímo do skály nad mořem, lenošit v nádherné rekreační oblasti či kochat se nezapomenutelnými výhledy na nedaleké LIPARSKÉ OSTROVY.

Další oblíbenou sportovní aktivitou Kalábrie je samozřejmě surfování. Ideálním místem k těmto aktivitám je pobřeží Jónského moře. O nic méně oblíbeným sportem je rafting na řeco LAO v národním parku POLLINO. Národní parky jsou v Kalábrii hned tři.

Někde během svých procházek narazíte určitě i na strážní věž, která je pozůstatkem po španělském vicekráli. Tyto věže byly budovány jako obrana proti častým pirátským nájezdům.

Oblíbenými letovisky Kalábrie jsou např. COPANELLO, ZAMBRONE, NICOTERA MARINA, BONIFATI, CARIATI MARINA, DIAMANTE atd. Ideálními měsíci k návštěvě jsou květen až červen, v té době teploty sahají až k 30oC, event. 1. polovina měsíce září.

Prosluněné dny si můžete užívat během procházek po některém z malebných středověkých městeček. Jedním z nejstarších měst Kalábrie je městečko COSENZA. Možná vás to (ne)překvapí, ale na místních vršcích si můžete třeba v zimě i zalyžovat.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Kalábrii: