Dovolená » Kalifornie 2011: dovolená v Kalifornii NEJLEVNĚJI !!

Kdo z nás by nechtěl prožít svůj sen. Je-li ten váš snem americkým, vypravit se za jeho realizací můžete třeba do Kalifornie. Kalifornie je v mnoha ohledech naprosto úchvatná. Snoubí v sobě hektický život velkoměsta i míst, na kterých ještě stále dávají lišky dobrou noc.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Kalifornii 2011 - vyhledávání


Kalifornii symbolizují kilometry písečných pláží, palmové háje, vyprahlé pouště nebo Tichý oceán. Svůj americký sen můžete začít snít třeba na západní části Kalifornie. Téměř celý rok panuje v Kalifornii teplé počasí. Dny v Kalifornii jsou jasné a prosluněné, jen stačí natáhnout ruku a ze stromu si utrhnout šťavnaté tropické ovoce.

Toužíte-li projet Kalifornii křížem krážem, vezměte si v práci dovolenou tak zhruba na 2-3 týdny. Pak už vám nic nebude bránit v pozorování divokých buvolů, projížďkách po pouštích, obdivování těch nejmodernějších kalifornských staveb i luxusních čtvrtí. Na svých cestách můžete odpočívat se sklenkou vynikajícího a ne příliš drahého vína.

Ptáte se kde začít? Co třeba ve slavném Městě andělů - v LOS ANGELES? Rozhodně byste si měli dát něco dobrého v proslulé kavárně LES DEUX CAFÉS. V tomto městě se zabaví snad úpně každý. Můžete jezdit na kolečkových bruslích podél pobřeží, surfovat v oceánu a večer se zajít pobavit do některého z mnoha podniků (tip: rezervujte si stůl třeba v nejstarší hollywoodské restauraci MUSSO & FRANKS GRILL). Znaveni protancovanou nocí pak pokračujte až další den ráno třeba zrovna na SUNSET BOULEVARDU. Ulice dlouhé několik desítek kilometrů se představují špinavými ulicemi, ale pokračují až k těm nejluxusnějším částem města. Pokud se budete přesouvat stále dál a dál, dojdete až přímo na břeh oceánu.

Až se Města andělů nabažíte, vydejte se směrem na jih k SANTA MONICE. Právě tady totiž končí famózní ulice ROUTE 66. Přece vám to nedá, abyste se po ni nezatoužili alespoň pár kilometrů projet. Začíná už v CHICAGU a měří 3.940km, povede vás pouštěmi, stejně tak i kaňony. V Las Vegas jste si možná užívali pohledů na osvětlené ulice, v kalifornské poušti MOJAVE si zase můžete vychutnávat západ slunce nad písečnými dunami.

Ti, kteří se vydají směrem na sever, dřív nebo později projedou ÚDOLÍM SMRTI (DEATH VALLEY) až k ohromujícímu pohoří SIERRA NEVADA. Zastávku si naplánujte třeba v indiánském TAHOE CITY a ze SACRAMENTU se vydejte až do SAN FRANCISKA. Necelých 300km před San Franciskem se schovává ohromující sekvojový háj starý skoro 2.700 let, místo nese název YOSEMITE VALLEY. Překrásné jsou tady nejen ty sekvojové stromy, ale i dlouhé vodopády. Kalifornie je místem národních parků, v nichž najdete nejrůznější druhy rostlin a zvířat. Co třeba zavítat do parku KINGS CANYON NATIONAL PARK?

A ještě jednou San Francisko. Jedni ho nesnáší, druzí toto americké město milují. Říká se, že je jedním z těch nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Americe. Lidé jsou tady velmi přátelští a neustále v dobrém rozmaru. Kdysi toto město zachvátilo hnutí hippies a něco z jeho dědictví tady vlastně zůstalo až dodnes. Během dne se nabízí sladké nicnedělání na plážích, večer pak procházky po nejzajímavějších místech. Oblibě se už dlouho těší oblast CASTRO DISTRICT. Je to až k neuvěření, kolik tady mají útulných kaváren, kin a divadel. I když už vám není zrovna pět, projeďte se vláčkem CABLE CARS. Ten nádherný výhled na oceán za to určitě stojí. Věděli jste, že z něj můžete spatřit i proslulou pevnost ALCATRAZ?

Toho, co se dá v Kalifornii podniknout, je opravdu neskutečně mnoho. Stačí si jen vybrat z mnoha oslnivých míst to vaše!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Kalifornii: