Dovolená » Kanada 2011: dovolená v Kanadě NEJLEVNĚJI !!

Nabízíme 5 důvodů, pro které se vyplatí vypravit se do Kanady. Proč zrovna 5? Protože právě tolik je lidských smyslů. Mohutné štíty a ledovce SKALISTÝCH HOR, nekonečné stepní oblasti, rozlehlé jehličnaté lesy, divoká příroda YUKONU a okouzlující svět nedotčené a drsné přírody!


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Kanadě 2011 - vyhledávání


O Kanaďanech se říká, že rádi cestují - zvláště pak v zimním období. Svou dovolenou zpravidla připravují dlouhou dobu dopředu a vždy se snaží získat maximum informací o zvolené destinaci. I vy můžete začít teď hned zvažovat, zda-li v Kanadě začnete pozorováním velryb u pobřeží v NEWFOUNDLANDU nebo třeba navštívíte přístav ve STARÉM MONTREALU.

Kanada je fascinující tím, že nadšeně vítá milovníky krásné přírody plné lesů, vod a přírodních rezervací - i ty, kteří se obdivují kráse měst.

Kanadská města jsou právem hrdá na svou minulost, a tak ji předkládají s nefalšovaným nadšením. Ideální dobou pro poznávání všech krás Kanady je jaro, léto a vlastně i podzim. Kanada má totiž vnitrozemské podnebí s velmi studenou zimou a teplým a slunečným létem.

Během poznávání Kanady snad ani nelze vynechat návštěvu NIAGARSKÝCH VODOPÁDŮ, ty jsou totiž 1 z nejnavštěvovanějších lokalit Kanady i Spojených států. Vodopády dosahující výšky 55m svým tvarem připomínají podkovu. Navštívíte-li toto místo mezi listopadem a lednem, spatříte tolik oblíbený "festival světel". Tak trochu jinak si vodopády můžete prohlédnout během plavby na vyhlídkové lodi MAID OF THE MIST.

Dalším cílem vašich cest nechť je třeba 1. a zároveň nejznámější národní park západní Kanady - BANFF v provincii ALBERTA, jehož původními obyvateli jsou indiáni z kmene Stony. Park poskytuje zázemí 13-ti kempů. Noc pod hvězdami tak může být pro všechny návštěvníky nezapomenutelným zážitkem.

Dalšími oblíbenými parky Kanady jsou YOHO a PACIFIC RIM v Britské Kolumbii, JASPER, největší park Skalistých hor a mnohé další. BRITSKOU KOLUMBII, jíž se přezdívá Divoký západ, najdete v nejzápadnější části Kanady. S mrakodrapy a moderními budovami kontrastují romantické rybářské přístavy. V Britské Kolumbii můžete dlouhé hodiny surfovat na mořských vlnách i procházet se mezi lesními velikány - stejně tak jako pozorovat volně žijící medvědy grizzly.

Snovým a zároveň největším městem celé oblasti je VANCOUVER. Vancouver se pyšní svými vyhlášenými gurmánskými restauracemi, módními butiky, galeriemi, parky i lyžařskými středisky. K objevení Kanady 1 návštěva rozhodně nebude stačit. Pro příští návštěvu zvažte třeba zastávku v provincii QUEBEC, která je 2. nejlidnatější oblastí Kanady. Nejproslulejší města této provincie jsou Montreal a QUEBEC. Silueta Quebecu na skále nad širokou řekou SV. VAVŘINCE je skvostná. Ochutnejte tradiční místní pokrm tzv. poutine nebo cokoliv s javorovou polevou, ta je v této oblasti velmi populární.

Klid k rybaření najdete na OSTROVĚ PRINCE EDWARDA. Kanadské řeky jsou totiž k rybaření jako stvořené. Kanada je obdivuhodná i díky pestré směsici různých tradic a kultur. Chcete-li poznat život Eskymáků, kteří jsou původními kanadskými obyvateli, zavítejte do provincie NUNAVUT.

Ať už vás vaše kroky Kanadou povedou kamkoliv, vězte, že v Kanadě se vám bude zaručeně líbit.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Kanadě: