Dovolená » Kanárské ostrovy 2011: dovolená na Kanárech NEJLEVNĚJI !!

Kanárské ostrovy jsou koktejlem umíchaným z legrace, slunce, magických pláží s černým lávovým i světlým pískem, kultury a exotické krásy. Milovníkům bujarých oslav zamotá hlavu smyslný tenerifský karneval, který je nekorunovaným králem všech místních slavností, ostatní si pak mohou užívat přívětivosti teplých dní. Zkrátka a dobře - Kanárské ostrovy jsou jako dělané pro všechny milovníky zábavy a večerních radovánek v záři neónů.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Kanárských ostrovech 2011 - vyhledávání


Koupat se na Kanárských ostrovech můžete po celý rok, teplota neklesá pod 18°C.

Tento nádherný kout světa sestává ze 7 hlavních ostrovů sopečného původu, které tvoří 2 provincie Španělska. Hlavními městy Kanárských ostrovů jsou LAS PALMAS na ostrově GRAN CANARIA a SANTA CRUZ na ostrově TENERIFE.

Tenerife, ostrov věčného jara, je zároveň největším ze všech ostrovů, mnohdy se dokonce vydává za jakýsi miniaturní kontinent. Leží necelých 300km od západního pobřeží Afriky a v létě i v zimě přitahuje rozmanitým podnebím i terénem. Sever doslova kvete všemi barvami a polopouštní jih je zase velmi suchý. Nad ostrovem ční jako symbol celého souostroví nej. hora Španělska PICO DE TEIDE, jejíž vrchol je většinu roku pokryt sněhem.

Příroda Kanárských ostrovů je velmi rozmanitá. Na Kanárských ostrovech narazíte na překrásné palmové oázy, písečné duny i "měšíční krajinu".

Ostrov Gran Canaria patří k těm vůbec nejživějším. Oblíbenou atrakcí se staly projížďky na velbloudech po obrovských písečných dunách.

Navštívíte-li hl. město Kanárských ostrovů, Las Palmas, rozhodně byste si něměli nechat ujít sochu sedících psů, která je symbolem Kanárských ostrovů. Podle legendy byl kdysi ostrov hlídán obrovskými psy a název Kanárských ostrovů byl tedy odvozen z lat. označení právě pro psa (canis).

Bloudíte kolem světoznámého přístavu a přepadl vás hlad? V některé z oblíbených restaurací si vychutnejte tradiční jídlo CALDO DE PECADO, což je opravdu výtečná rybí polévka.

Nadýchat se historie lze na ostrově LANZAROTE. Nebýt všestranného umělce jménem CESARE MANRIQUE, tento ostrov, na němž dokonale souzní příroda s architekturou, by nikdy nebyl tak působivý. Krásné fotky pořídíte třeba na turistické vyhlídce MIRADOR DEL RIO či v národním parku TIMANFAYA.

Pokud přeci jenom potřebujete trochu víc klidu, vyberte si raději jiný ostrov, tyto 3 výše zmíněné patří k těm nejpřelidnějším. Nejblíže Africe leží ostrov FUERTEVENTURA. Věřte nebo ne, ale je lemován skutečně nádhernými plážemi se zlatobílým pískem. Patří také k srdečním záležitostem všech nadšenců windsurfingu.

Další 3 ostrovy (LA GOMERA, LA PALMA, EL HIERRO) už tak hojně navštěvovány nebývají, ale rozhodně stojí za pozornost.

Kanárské ostrovy jsou rovněž v neposlední řadě synonymem pro všemi generacemi oblíbené aqua parky, představení se zvířaty, botanické zahrady či ráj potápěčů.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Kanárských ostrovech: