Dovolená » Kapverdy 2011: dovolená na Kapverdách NEJLEVNĚJI !!

Udělejte si radost cestou za sluncem, zapomeňte pro jednou na studený vítr a mráz a vydejte se na "Ostrovy zeleného mysu". Že nevíte, kde je hledat? Tyto překrásné ostrovy, které možná znáte pod názvem Kapverdské, najdete v jižních pasátových mořích.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Kapverdách 2011 - vyhledávání


Kapverdy, které se v posledních letech těší zájmu turistů, jsou jedním z nejnavštěvovanějších států na světě. Přesto se však nenechte mýlit, svůj klid tady nalezne opravdu každý. Kapverdy vás budou hýčkat svou teplou náručí, toto souostroví v Africe se dvěma hl. skupinami sopečných ostrovů (WINDWARD a LEEWARD) si vás získá hned po příjezdu. Teplota vody na Kapverdách nikdy neklesá pod 22oC, takže koupání si můžete užívat takřka bez omezení.

Každý ostrov je značně rozmanitý a láká odlišnými krásami. 9 ostrovů, které jsou obydlené, doplňuje řada malinkých ostrůvků. Všechny ostrovy Kapverd jsou vulkanického původu. Ostrovy získaly své jméno díky ostrovu CAP-VERT (z francouzštiny "Zelený mys"). Nejbližší pevninou je africký stát Senegal, od Kapverd vzdálený cca 500km.

I toho největšího odpůrce výletů do přírody musí oslnit zdejší neodolatelně krásná panenská příroda, dosud nedotčená rukou civilizace.

Doslova jako elixír života působí na své návštěvníky místní pláže s horkým bílým pískem. Tou asi nejkrásnější pláží vůbec je SANTA MONICA, měří 8km, můžete se tak po ní procházet a dýchat mořský vzduch.

Kapverdy prosluly též díky bujarému nočnímu životu. K návštěvě lákají místní hudební festivaly, karnevaly i noční podniky.

Jak už bylo řečeno, každý z Kapverdských ostrovů dokáže uspokojit jiné touhy a sny. Těmi oblíbenými jsou ostrov SANTO ANTAO, BOAVISTA, SANTIAGO či ostrov SAL.

Na ostrově Sal, místě oblíbeném milenci, je mezinárodní letiště, takže jej určitě navštívíte i vy.

Druhým největším a zároveň nejkrásnějším a nejzelenějším ostrovem mezi Kapverdskými ostrovy je ostrov Santo Antao, místo impozantních horských scenérií s největším vulkanickým vrcholem TOPO DE COROA. Právě tady budete mít příležitost ochutnat třeba výtečnou tradiční pálenku z cukrové třtiny – zvanou trapiche.

Jako "Krásný výhled" je označován pouštní ostrov Boavista v souostroví BARLAVENTO. Tento ostrov se pyšní nádherou mořských želv, tradiční kapverdskou hudbou, tajemnými písečnými dunami, vyhřátými plážemi či oázami s palmami.

Rozlohou největším a nejlidnatějším ostrovem Kapverd, na němž se nachází dokonce i hl. město PRAIA, je ostrov SANTIAGO. Za návštěvu stojí třeba místní pevnost SV. FILIPA i rušné tržiště.

Oblíbenou aktivitou na Kapverdách je jak jinak – potápění. Zkušení potápěči si oblíbili oblast BURACONA na severozápadním výběžku ostrova Sal pod horou MONTE GRANDE. Ve skalnaté zátoce se tyčí romanticky vyhlížející jeskyně, jejichž krásu dokreslují přírodní jezírka. Na SV ostrova se další oblíbenou turistickou zastávkou stal solný důl s jezerem u PEDRA LUME, jehož léčivé účinky jsou téměř zázračné.

Dalšími krásnými ostrovy Kapverd jsou ostrov SAO VICENTE či BRAVA. Ostrov Brava je provoněný doslova záplavou květin, ostrov Sao Vicente zase proslavil především okázalý festival ve městě MINDELO.

Chcete-li zavítat na pláž pokrytou černým pískem, ochutnat výtečné víno nebo kávu, pak v souostroví SOTAVENTO navštivte vulkanický ostrov FOGO.

A varování na závěr: Kapverdské moře je překrásné a láká k pohupování na vlnách, jen si musíte dávat pozor na velmi silné proudy, mohly by vám značně znepříjemnit život.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Kapverdách: