Dovolená » Korfu 2011: dovolená na Korfu NEJLEVNĚJI !!

Ohromující panenská příroda plná svěží zeleně a sluncem zalitých divokých skalisek, tyrkysově zbarvené moře, písčité i oblázkové pláže – to je jeden z nejkrásnějších ostrovů Středomoří, jemuž se zcela právem přezdívá "smaragd Středomoří – perla Řecka".


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Korfu 2011 - vyhledávání


Vydejte se na cestu po jednom z nejpůvabnějších ostrovů – Korfu. Atmosféru tohoto neobyčejného ostrova dokreslují nikde nekončící porosty olivovníků, mandlovníků, vonných eukalyptů, cypřišů a fíkovníků.

Historické pámátky vám představí Korfu jako ostrov tajemných řeckých bájí. Koneckonců zpět do minulosti vás zavedou i starobylé kláštery a malebné vesnice v horách, budete mít pocit, že jste na místě, kde se čas už dlouhá léta neposunul.

Romantické duše si určitě na Korfu zamilují přístavy s rybářskými loďkami. Zastavte se v některé z mnoha taveren, usměvaví majitelé vám rádi nabídnou některou z tradičních specialit řecké kuchyně a možná si s vámi připijou i skleničkou výtečného vína.

Dokonalé klimatické podmínky a příjemné počasí lákají k bližšímu poznávání Korfu, tohoto 2. největšího ostrova ze souostroví EPTANISSA. Byla by škoda neopustit vaše prázdninové letovisko. Naplánujte si třeba prohlídku místních zajímavostí.

Zavítáte-li na severovýchodní pobřeží Korfu, navštivte letovisko KALAMI. Tady byste si neměli nechat ujít prohlídku vily, ve které kdysi žil spisovatel Gerald Durrell. Sluncem vyhřáté svahy okolo Kalami se v poklidné zátoce setkávají s oblázkovou pláží a malebné pobřeží vybízí k procházkám s výhledem na moře.

Ze břehu KANONI budete mít nádherný výhled na ostrůvek PONTIKOSI a klášter VLACHERNA, který zabírá téměř celý jeho povrch. Oblíbenou pamětihodností Korfu je i zámeček ACHILLEON s překrásnými zahradami a palácem vystavěným pro císařovnu.

Na západním pobřeží Korfu, v letovisku PALEOKASTRISTA, vás očekává nezapomenutelný Pohled snů, tzv. "bella vista" na záliv. A na závěr si naplánujte třeba nákupy drobných suvenýrů v horské vesničce MAKRADES.

Pokud se budete při výběru dovolené na Korfu rozhodovat pro některé z letovisek, vřele lze doporučit letoviska ALMIROS, ACHARAVI a letovisko na západním pobřeží Korfu - AGIOS GEORGIOS. První zmiňované je klidným místem na okraji rušnějšího letoviska Acharavi. Místní pláž je výborná k relaxaci i ke koupání. V Achavarii můžete chytat bronz na pláži dlouhé 6 km a ve vodním parku HYDROPOLIS si pak s celou rodinou užít spoustu legrace.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Korfu: