Dovolená » Korsika 2011: dovolená na Korsice NEJLEVNĚJI !!

Milujete-li dlouhé pochody v pohorkách, výlety na kolech, dovolenou strávenou na horách a pod vodou, vězte, že Vám Korsika, tento ostrov krásy patřící k Francii, přiroste k srdci. Korsiku si už kdysi oblíbili piráti, dnes je každoročně vyhledávanou destinací pro ty, kteří se neradi nečinně povalují na pláži a dovolenou raději prožívají aktivně.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Korsice 2011 - vyhledávání


Ocitnete se na místech uprostřed skal, útesů a svěží zeleně. I když pravdou je, že svou oblíbenou aktivitu si můžete vybrat až při samotném příjezdu na Korsiku. Až vás trajekt po několika hodinách plavby dopraví na sever ostrova – do starobylého přístavu BASTIE, můžete se rozhodnout, co chcete právě dělat.

Napříč ostrovem se třeba svezte vlakem, který si prorazil cestu horami, a podívejte se tak do míst, kam se běžně není možné dostat, zavítejte do přístavního města AJACCIO. Zatoužíte-li po koupání v moři, vypravte se na východní pobřeží, které je celé obklopeno písčitými plážemi a hotely.

Obávat se takového ruchu jako v Itálii a Chorvatsku však nemusíte. Na Korsice vás čekají mnohem klidnější dny plné soukromí.

Za pár dní možná zatoužíte po troše pohybu. Nazujte si trekové boty a vydejte se směrem do vnitrozemí. Západní pobřeží Korsiky je naopak lemováno útesy a romantickými zátokami. Vaše cesty budou provoněny omamnou vůní macchií, rozmarýnu a levandule.

A kam se ještě na Korsice podívat? Příjemný den můžete prožít třeba v unikátním městě PORTO. Právě v Portu se nachází jeden ze symbolů Korsiky a to janovská strážní věž, která v současné době slouží jako rozhledna. Nabídne vám nezapomenutelný pohled na záliv rozevírající se do moře. Kousek vedle si pak odpočiňte na oblázkové pláži.

Budete-li na Korsice, rozhodně musíte zavítat i do přírodní rezervace CALANCHE, která je chráněna organizací UNESCO. Čeká na vás unikátní oblast skalních útvarů z žuly oranžové a růžové barvy.

BONIFACIO – město postavené na bílých útesech, v jehož přístavu kotví miliardářské jachty a plachetnice, si i přes přítomnost luxusních restaurací zachovalo původní atmosféru středověkého města. Projděte se až k majáku na mysu CAPO PERTUSATO. Od majáku můžete sestoupit na písečnou zátoku s ostrůvkem ST-ANTOINE. Chcete-li na chvíli prožít třeba pirátské dobrodružství, v srdci Korsiky narazíte na město CORTE, které kdysi bývalo právě jejich sídlem.

V některé z místních hospůdek rozhodně také ochutnejte výtečné korsické víno.

Tip na závěr: GR20 je zkratka pro nejnáročnější trek v Evropě, který vede ze severu Korsiky až k jejímu jihu. Zdoláte ho i vy?

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Korsice: