Dovolená » Kréta 2011: dovolená na Krétě NEJLEVNĚJI !!

Přímořský vzduch, písečné pláže, procházky uličkami zalitými zapadajícím sluncem, pikniky na pobřeží a spousta zábavy – to vše a ještě mnohem víc najdete na nejrozmanitějším řeckém ostrově, na Krétě, největším ostrově ve Středozemním moři.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Krétě 2011 - vyhledávání


Krétě vládne zcela výjimečná pohoda. Místní obyvatelé se totiž umí radovat ze života. Romantické představy o ženách, jak se na zápražích svých domů věnují ručním pracím, o mužích, kteří dlouhé hodiny rozmlouvají nad skleničkou ouza, se na Krétě stávají skutečností.

Kréta je dodnes považována za kolébku Evropy a evropské civilizace. Kréta je tedy jako stvořená pro všechny ctitele starořeckých mýtů. Podle řecké mytologie je totiž Kréta místem zrození boha Dia, vládce olympských bohů. Byla by škoda trávit dovolenou na Krétě pouze koupáním v azurovém moři. Vždyť památky jsou všude na dosah ruky.

Nenechte si ujít hlavní a největší palác v KNÓSSOS, jenž se nachází poblíž hl. města a důležitého přístavu HERAKLION a je dědictvím mínojské civilizace. V Heraklionu, který leží na severním pobřeží Kréty, se běžte podívat na benátskou pevnost, muzeum s vykopávkami a třeba Benátské náměstí se lví kašnou. Z Heraklionu je také dobře vidět na ostrov boha Dia, jehož jedinými osadníky jsou divoké krétské horské kozy kri-kri.

Na celém severním pobřeží Kréty je poměrně rušno, pláž se jen pozvolna svažuje do moře a rozhodně tady nikdy není nouze o zábavu a je zde nejvíce známých letovisek.

Po celé délce jižního pobřeží se táhnou přenádherná pohoří a skalnaté zátoky.

Východ Kréty je bez zeleně i bez turistů, takže si těch prosluněných pláží můžete užít v naprostém klidu.

Na západě Kréty, který je tvořen úchvatnými soutěskami, malebnými vesnicemi a vyhledávanými plážemi, se můžete ubytovat v některém z populárních letovisek. Oblíbeným místem je kupř. PALEOHORA, bývalá rybářská vesnička.

A kam se ještě vydat? Kromě Heraklionu stojí za návštěvu i další 4 mínojské paláce - FAISTOS, MILLIA, TILISOS a ZAKROS. Pěší túru podnikněte k 2. nejdelší evropské soutěsce SAMARII. A nazapomeňte, že na Krétě je i dokonce jedna palmová pláž zvaná VAI.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Krétě: