Dovolená » Kuba 2011: dovolená na Kubě NEJLEVNĚJI !!

Možná také patříte k těm, kteří se už dlouho odhodlávají navštívit Kubu, ale ten let, který člověka odpoutá na 14 hodin od pevné půdy pod nohama, je neustále odrazuje. Tak už se konečně odhodlejte! Kuba totiž rozhodně stojí za návštěvu! Vždyť i Kryštof Kolumbus tvrdil, že Kuba "je nejkrásnější země, jakou kdy oko vidělo".


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Kubě 2011 - vyhledávání


Blankytně průzračné moře, vyhlášené pláže a temperamentní Kubánce si prostě musíte zamilovat. Klima je na Kubě, nejsevernějším ostrově Velkých Antil, díky výhodné poloze vlídné celý rok. I když doporučit lze hlavně začátek jara a podzimu.

Důvodem k návštěvě Kuby může být též havanský karneval, který je na Kubě nejslavnostnější událostí. Vždyť kdo by nechtěl prožít své sny v překrásné HAVANĚ. Ulicemi projíždějí stará americká auta z 50. a zač. 60. let, nádherné vily pyšně připomínají koloniální časy a moderní pomníky nedají zapomenout na dobu revoluční. I ta všudypřítomná smyslná a dráždivá erotika činí z Havany cosi značně exotického.

Historické centrum Havany – LA HAVANA VIEJA je už od roku 1982 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCA. Přijedete-li o víkendu, budete svědky toho, kterak trhovci rozkládají své stánky a nabízejí nejrůznější zboží. S pocitem dobře nakoupeného suvenýru se pak běžte podívat k jednomu z nejstarších domů zvanému CASTILLO DE LA REAL FUERZA. Navštívit můžete i slavnou katedrálu CATEDRAL DE SAN CRISTÓBAL DE LA HABANA, je sice přístupná jen před mší, ale stojí za to si počkat. Z věže je totiž úchvatný pohled na město i mořskou zátoku. Nejkrásnější a nejluxusnější pláží Havany je pláž SANTA MARIA. Tady můžete strávit období siesty a v noci se zase vydat vstříc nočním ulicím.

Sladké sny se vám mohou zdát v moderním hotelu, koloniální vile i ve starobylém paláci. Záleží jen a jen na vašich představách.

Většina turistů na Kubu stejně míří za pobytem na pláži. Pobřeží Kuby tvoří víc jak 200 zátok a cca 289 přírodních pláží. Úchvatné číslo! Severní pobřeží Kuby je však o poznání delší. Moře je tady ideálním místem k surfování i potápění, moře na jihu je totiž dosti bouřlivé. Potápěčským rájem jsou i 4 tisíce většinou pustoprázdných korálových ostrůvků a útesů. Tou ale opravdu nejpopulárnější potápěčskou oblastí na světě jsou jižní KRÁLOVNINY ZAHRADY.

Synonynem krásné dovolené na Kubě je i její poloostrov VARADERO s jedinečnou pláží, ostrůvky, jeskyněmi, horami, zálivy a divokými říčkami. CAYO GUILLERMO – tento malý ostrůvek je s Kubou spojen dlouhou hrází. Relaxujte třeba v komplexu, který se rozprostírá na bílé pláži, na níž kdysi rybařil i sám Ernest Hemingway.

Hemingway si Kubu zamiloval – tak proč ne vy?

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Kubě: