Dovolená » Kypr 2011: dovolená na Kypru NEJLEVNĚJI !!

Toužíte poznat skrz naskrz místo, které dýchá dávnou historií? Chcete se cítit božsky a přitom nejet příliš daleko? Vyzkoušejte tedy dovolenou na ostrově Kypr.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Kypru 2011 - vyhledávání


Svou polohou nabízí Kypr ideální počasí na dovolenou od počátku května až do podzimu.

Jste-li třeba zrovna zamilovaní, chtějte navštívit západní pobřeží ostrova Kypr, na němž kdysi povstala z mořské pěny starověká řecká bohyně lásky Afrodita. I ti, kteří na svou lásku teprve čekají, mohou prožít na Kypru nezapomenutelnou dovolenou. Čekají vás dlouhé procházky po krásných plážích, výlety do zalesněných hor pohoří TRODOS i zábavné šnorchlování v průzračně čistém moři.

Pohoří Trodos leží v samotném srdci ostrova a je celé poseto piniovými lesy. Ono pohoří se také stalo oblíbeným cílem výletů v Land Roverech. Klidnější povahy nechť raději navštíví klášter KYKKOS nebo některou z horských vesniček.

Za jedno z nejhezčích míst na Kypru se pokládá město PAFOS. Pafos, místo s příjemnými tavernami, restauracemi a bary, které zavírají až nad ránem, najdete na západě ostrova Kypr. Město Pafos je propleteno bohatou historií. Budete okouzleni místní pohostinností i nádherou historických pokladů. Záhy pochopíte, že město bylo na seznam UNESCO zařazeno zcela právem. Neopakovatelnou atmosféru města umocňuje kouzelný přístav u Pafoské pevnosti. Najdete-li na nedaleké pláži kamínek ve tvaru srdce, vězte, že nosí lásku.

Okolí Pafosu obklopují též dvě nejvyhledávanější pláže Kypru. Zavítat byste měli alespoň na oblázkovou pláž PETRA TOU ROMIOU, kde se kdysi z moře "zrodila" právě Afrodita.

Během dovolené na Kypru musíte rozhodně vidět i hrad KOLOSSI, projít se dva tisíce let starým amfiteátrem a ruinami v KURIU, ochutnat božskou chuť vína a podívat se do některé z vesnic. Ve vesnici MONAGRI můžete příjít na chuť třeba tradičnímu olivovému koláči.

A jeden tip na závěr: Všechny věkové kategorie zajisté ocení atrakce Pafoského vodního parku AFRODITE. Kypr, tento "Ostrov bohyně Afrodite", se těší na vaši brzkou návštěvu.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Kypru: