Dovolená » Lefkáda 2011: dovolená na Lefkádě NEJLEVNĚJI !!

Nádherné a velmi romantické pláže, neopakovatelné přírodní scenérie, jedinečná barva moře, tak vypadá proslulý ostrov u západního pobřeží Řecka - Lefkáda.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Lefkádě 2011 - vyhledávání


Mnozí z těch, kteří Lefkádu, ráj v souostroví Jónských ostrovů, třeba jen jednou navštívili, se shodují, že se na tomto nádherném ostrově dají prožít ty nejkrásnější prázdniny. Milovníci Lefkády také oceňují božský klid, který je doslova balzámem na duši. Za tuto pohodu vděčí Lefkáda především svému pozdnímu "objevení" turisty. Na Lefkádě máte tedy jedinečnou příležitost spatřit tradiční život obyvatel, kteří stále žijí ničím nerušeným životem, věnují se rybolovu či obdělávání vinic.

Na východě Lefkády se rozprostírá pás pobřežních nížin, který se na západě prudce svažuje. Na západním pobřeží Lefkády na vás čekají procházky po dlouhých a téměř liduprázdných plážích a koupání v průzračném moři. Pláže na západním pobřeží jsou na celé Lefkádě ty vůbec nejkrásnější. Popis a fotografie lefkadských pláží.

I vnitrozemí Lefkády je nesmírně kouzelné, malé vesničky jsou zasazeny do zalesněných svahů, na kterých se nerušeně pasou ovce a kozy.

Vstupní branou na tento ostrov oplývající zelení a sluncem je jeho hlavní město zvané LEFKADA. Můžete se procházet rušným náměstím, objevovat skryté uličky nebo dlouhé hodiny vysedávat v místních tavernách.

Nejpopulárnějším místem Lefkády je NIDRI, letovisko ve střední části východního pobřeží. Letovisko Nidri proslulo dlouhými oblázkovými plážemi a pozvolným vstupem do vody, což si oblíbily především rodiny s dětmi. Sportovním nadšencům - milujícím windsurfing - lze doporučit vyhlášené letovisko VASSILIKI na jihu Lefkády. Dalšími oblíbeným letoviskem je romantické AGIOS NIKITAS.

Vydejte se poznávat Lefkádu třeba na skútru. V Nidri svou cestu začněte, pokračujte kolem pobřeží přes město LEFKADA, dále na ty nejkouzelnější pláže západního pobřeží až na nejjižnější cíp ostrova Lefkada, na mys DOUKATO.

Dalšími hezkými místy Lefkády jsou hrad SANTA MAURA a klášter FANEROMENI.

Vyzkoušet lze i projížďky na motorovém člunu. Seznámíte se tak s okolními ostrůvky a narazíte na romantická místa ke koupání. Dojet můžete například k ostrovu MEGANISSI, na němž jsou pozoruhodné jeskyně PAPANIKOLI a městečko SPARTOCHORI s překrásným výhledem na celou Lefkádu i přilehlé ostrovy. Zastavit se můžete také na veřejně přístupných plážích na proslulém ostrově SCORPIOS řeckého magnáta Aristotela Onassise.

Překrásných míst najdete na Lefkádě opravdu hodně, stačí si jen vybrat. Neopakovatelnou atmosféru Lefkády si vychutnejte se sklenkou výborného červeného vína v ruce a nakonec se už jen rozhodněte, který z typických výrobků Lefkády si přivezete s sebou domů. Nabízí se třeba kvalitní a chutný med či ručně tvořené krajky z vesničky KARYA.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Lefkádě: