Dovolená » Madagaskar 2011: dovolená na Madagaskaru NEJLEVNĚJI !!

Tento snový čtvrtý největší ostrov světa, který najdete u jihovýchodního pobřeží Afriky, láká nekonečně zelenou přírodou s alejemi tak trochu bizarních baobabů, které prosluly díky příběhům Malého prince. Vydejte se tou neobvyklou a nezničenou přírodou vstříc dnům odpočinku a relaxace.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Madagaskaru 2011 - vyhledávání


Z té nádherné fauny a flóry Madagaskaru totiž až oči přecházejí. Ohromí vás nespočet druhů vzácných motýlů i třeba ty nejkrásnější orchideje na světě. Záleží jen a jen na Vás, odkud začnete tento ostrov kontrastů, jehož symbolem je sympatický lemur, poznávat.

Na západě Madagaskaru se můžete projíždět po nekonečných stepích, východ je zase jako stvořený k prohlídkám deštných pralesů a vnitrozemí zve na procházky po horách. Okolo celého Madagaskaru se táhnou kilometry liduprázdných písečných pláží. V křišťálově čisté vodě Indického oceánu naleznete pestrobarevné korálové útesy, které jsou vyhledávány nejedním milovníkem potápění. Na jihu Madagaskaru se seznamte s divokým domorodým životem. Poblíž města TOLANARO navštivte pastevecký kmen MAHAFALYŮ.

Madagaskar se pyšní městy jako vytrženými z pohádkových příběhů, městy, jejichž kulturní památky si rozhodně nesmíte nechat ujít. Hl. město Madagaskaru - ANTANANARIVO, jemuž se přezdívá červené město, vás srdečně zve k návštěvě jednoho z největších trhů na světě. Rozhodně ve městě vyčkejte až do západu slunce, v tomto čase se tolik typické domy z neomítnutých cihel rozzáří do širokého okolí. Uvidíte-li davy turistů, které se kamsi ženou, vězte, že je to možná k monumentálnímu královskému paláci ROVU. Stojí na vysokém kopci a je z něj vidět daleko do okolí. Historické jádro města se může pochlubit pestrobarevnými květinovými zahradami omamné vůně, úzkými uličkami a kaskádami rýžových polí. Město DIÉGO-SUAREZ, krásný přírodní přístav ležící na malém poloostrově, nechť je další zajímavou zastávkou na vašich cestách po východním pobřeží Madagaskaru. V hl. městě nasedněte na vlak a cestu tady si vychutnejte zase trochu jinak. V okolí města Diégo-Suarez jsou překrásné pláže.

Lehký oděv na chvíli vyměňte za plavky a podívejte se na Madagaskar z vyhřátého moře. Na některém z okolních ostrůvku můžete začít třeba romantický výlet lodí.

K cestám na Madagaskar se nejlépe hodí jarní a podzimní měsíce, léto a zimu totiž doprovází větrné vichřice a tropické deště. Abyste si dovolenou užili bez sebemenších komplikací, nezapomeňte si vzít sebou antimalarika a repelenty.

S vízem si starosti dělat nemusíte. Uděluje se přímo na místě a postačí vám pouze 4 fotografie.

Během pobytu rozhodně zařaďte do svého jídelníčku některou ze specialit místní kuchyně, která je ovlivněna obdobím francouzské nadvlády. Taštičky plněné zeleninou a ostře kořeněným mletým masem, tzv. SAMBOS nebo ROMAZAVA – národní jídlo z hovězího masa - vám budou dozajista chutnat. Na zdraví a na návrat na okouzlující Madagaskar si připijte třeba místním nápojem zvaným RANOVALA.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Madagaskaru: