Dovolená » Maďarsko 2011: dovolená v Maďarsku NEJLEVNĚJI !!

Pokud si potřebujete oddychnout od velkoměstského života a načerpat nové síly, jeďte si užít koupele do termálních lázní v Maďarsku a zažijte tak totální relax. Věnujte se hlavně mlsání v tomto kulinářském ráji, ochutnávejte všechny ty laskominy a se sladkým pocitem se pak procházejte po všech těch vznešených ulicích.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Maďarsku 2011 - vyhledávání


Maďarsko, vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě, jež se rozkládá po obou stranách středního toku Dunaje, je nejen zemí lázní, vynikajícího vína, které dobře chutná a posílí zároveň, a ostrých jídel, ale k Maďarsku rovněž neodmyslitelně patří pestrá kulturní historie. Po dlouhá staletí bývalo Maďarsko kulturní velmocí pro celou jihovýchodní Evropu. Ať už se vydáte v Maďarsku kamkoliv, budete dozajista spokojeni.

Co třeba začít rovnou v hlavním městě? Město BUDAPEŠŤ leží na Dunaji, nejdůležitějším toku Maďarska, a vzniklo spojením BUDÍNA v západní části, PEŠTĚ ve východní části a STARÉHO BUDÍNA v severozápadní části dnešního hlavního města. Postačí jen pár hodin jízdy z České republiky a záhy vás okouzlí pařížský šarm secesních činžáků a noblesních tříd, vídeňský kavárenský život, dekorativní střechy domů zdobené slavnou keramikou značky Zsolnay i turecké lázně z dob osmanské říše. Svezete se prvním metrem na evropském kontinentě a navštívíte největší parlament i synagogu v Evropě. Celé město působí značně požitkářsky!

Sladký život rozhodně okuste v některé z věhlasných kaváren či cukráren. Cukrárny v Budapešti ve vás navodí pocit, jako byste se právě vrátili o stovky let zpátky. Mezi ty svou krásou nejpřekvapivější patří cukrárny GERBEAUD a LUKÁCS. Stačí se jen na okamžik usadit ve starožitném křesílku, užívat si chvil strávených v elegantních interiérech s vysokými stropy a pochutnávat si na kaštanovém pyré, které vám zpříjemní třeba dlouhé zimní večery. Říši chutí a vůní skrývá i centrální tržnice, o jejíž ocelový háv se zasloužil sám Gustave Eiffel. Z nabídky čerstvého ovoce a zeleniny až oči přecházejí. Vychutnejte si omamné tokajské víno, jež se vyrábí na severu Maďarska, v župě BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN nebo v HEVES. Odolat tomutu maximálnímu požitku je zkrátka nemožné.

Až okusíte vše, co místní trh nabízí, přejděte krásný MOST SVOBODY z konce 19. století - zdobený symbolickými orly turuly, které nechal postavit císař Franz Josef. Na jeho druhém konci se zatoulejte do snad nejhezčích městských lázní GELLÉRT. Vašemu pohledu bude spolu s velmi zachovalou secesní mozaikou lahodit rovněž sochařská výzdoba. Budapešťané však mnohem raději zajdou do lázní SZÉCHENYI v neobarokním areálu z počátku 20. století. Pravidelně se tady pořádá hra v šachy i zdánlivě nikdy nekončící večírky. Později třeba vyjeďte lanovkou k BUDÍNSKÉMU HRADU. Milovníci moderního umění by vám určitě vřele doporučili KUNSTHALLE MÜCSARNOK. A ještě by to chtělo tip na dobrou restauraci. Co říkáte na MANNA LOUNGE? Během pozorování města se i skvěle najíte. Až zatoužíte po změně, na chvíli se s tímto překrásným městem na Dunaji rozlučte.

Postačí ujet necelých 100 km a rázem si budete připadat jako v pohádce. Za devetero horami a devatero řekami se ocitnete v oblasti HOLLÓKŐ, v níž najdete vesničky s tradiční architekturou či znovu objevíte ztracené kouzlo lidových řemesel. Během vašeho poznávání Maďarska vás na každém kroku bude provázet široko daleko vyhlášená maďarská pohostinnost. Pobyt si můžete okořenit výletem lodí nebo na kole malým údolím DUNAJSKÉ ZÁKRUTY. Umělecké a romantické duše se nechají přivábit do města umělců, do SZENTENDRE, nebo do hradního muzea. To vzniklo z biskupského paláce, který kdysi bývával středověkým hradem králů.

Pohled na krásné jižní Maďarsko se vám naskytne z koňského hřbetu ve VELKÉ UHERSKÉ NÍŽINĚ (= ALFÖLDU). V Maďarsku zůstaly lidskou rukou nezničeny zbytky původní maďarské středoevropské stepi, té se také říká puszta. 70.000 hektarů z této krajiny dalo vzniknout národnímu parku HORTOBÁGY. Maďarsko je převážně rovinatou zemí, takže nadšeným horolezcům příliš radost asi neudělá. Několik menších pohoří se rozkládá na jihozápadě Maďarska, v jehož okolí hledejte velká maďarská jezera.

BALATON, největší jezero ve střední Evropě, určitě není třeba blíže představovat. V letním období průměrné teploty dosahují až do výše 25°C, nic vám tedy nebude bránit v odpočinku a v lenošení. Nicnedělání můžete časem vyměnit za bujaré veselí na některém z mnoha maďarských festivalů. Do své agendy si zaneste letní festival BUDAFEST, srpnový květinový festival ve městě DEBRECÍN, které je 2. největším městem Maďarska, a mnohé další. Poznávejte Maďarsko už třeba letos v létě. Zamluvte si výlet rychlolodí z Bratislavy do Budapešti a začněte se z tohoto výchozího bodu pomalu seznamovat se všemi kouzly této dráždivě svůdné země v Karpatské pánvi.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Maďarsku: