Dovolená » Madeira 2011: dovolená na Madeiře NEJLEVNĚJI !!

Madeiře, tomuto kouzelnému ostrovu sopečného původu, který každoročně rozkvétá stovkami druhů květin, nacházejícímu se v Atlantském oceánu nad Kanárskými ostrovy, se nenadarmo přezdívá "zahrada uprostřed oceánu".

Nepopsatelně nádherná panenská příroda zapříčinila, že Madeira byla učiněna přírodní rezervací UNESCA. Ročně ji tak může navštívit max. 700 tisíc turistů. Snad i vy budete mít jednou to štěstí k nim patřit. Madeira je snovou destinací, na níž lze prožít třeba nezapomenutelnou svatební cestu, učinila tak dokonce i sama Margaret Thatcherová.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Madeiře 2011 - vyhledávání


Madeira promlouvá hlavně k těm, kteří od dovolené neočekávají pouze povalování na vyhřátých plážích. Na Madeiře jsou totiž pouze dvě písečné pláže. Na většině pobřeží navíc skalní útesy spadají až do oceánu, takže koupání je řešeno vybudováním jakýchsi mol se vstupy do vody.

Toho, co na Madeiře můžete podniknout, je ale přesto celá řada. Co třeba si ráno přivstat o trochu dříve a vyšplhat se na jeden ze dvou nejvyšších vrcholů ostrova? PICO DE ARIEIRO se odmění všem, kterým se ho podaří úspěšně zdolat, neopakovatelným východem slunce. Zavítejte rovněž na druhý obydlený ostrov madeirského souostroví PORTO SANTO. Pyšní se především překrásnou pláží a od Madeiry ho dělí pouze 40km. Odpočívat můžete třeba v místních lázních.

Historie Madeiry je dosti dlouhá a bohatá. Dokladem je mj. nespočet prastarých památek. Nejvíc jich na vás čeká v hl. městě FUNCHALU, kterému se přezdívá "malý Lisabon" (pozn. Madeira patří Portugalsku). Město získalo své jméno podle fenyklu, ten roste opravdu na každém kroku. Unaveni chůzí navštivte starý františkánský klášter, v němž jsou ukryty vinné sklepy plné lahodného madeirského vína. K návštěvě lákají malebné rybářské vesničky či starý přístav PORTO MONIZ.

Není možné si nepovšimnout, že místní obyvatelé milují život, jsou velmi pohostinní a přátelští, rozhodně vám budou na cestách příjemnými průvodci. Madeiru můžete prozkoumat i docela netradičně – třeba na sáňkách. Rychlý sjezd z hory MONTE tyčící se nad hl. městem můžete překonat na saních, které táhnou (lépe řečeno brzdí) dva statní Portugalci. Nenechte si to ujít!

Atmosféru Madeiry skvěle reprezentují oblíbené místní festivaly. Festival vína patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Ve Funchalu se zase každým rokem po Velikonocích koná Festival květin. Přidejte se i vy k pouličnímu průvodu a kochejte se tou omamnou vůní.

Přenocovat pak můžete na Madeiře v některém z horských hotelů. Jsou velmi útulné a navíc poměrně levné. Rozhodně si ale neobjednávejte polopenzi. Byla by to škoda! Navštívíte-li některou z rodinných restaurací, pochopíte proč. Okuste třeba tzv. ESPADU. Tato černá úhořovitá ryba s lahodným masem vám musí zachutnat. Příjemné ubytování poskytují též dřevěné pastevecké sruby v zapadlých vesničkách v zalesněném, hornatém a divokém vnitrozemí.

Díky subtropickému klimatu vám nic nebrání provozovat oblíbené aktivity po celý rok. Hrajte golf, jezděte na horském kole, zdolávejte skalní stěny, brázděte oceán na jachtě. S Madeirou se můžete seznámit třeba i na stezkách kolem levád, což jsou uměle vybudované zavlažovací kanály, z nichž některé byly vytvořeny již v 15. století.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Madeiře: