Dovolená » Maledivy 2011: dovolená na Maledivách NEJLEVNĚJI !!

Maledivy, pověstný tropický ráj, na kterém se plní i ty nejtajnější sny, vás očekávají na jihu Asie. Hledáte-li oázu klidu a harmonie, věřte, že jste pro uskutečnění svého sladkého snu o tropickém ráji na korálových ostrovech zvolili tu pravou destinaci.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Maledivách 2011 - vyhledávání


Lenošení na jemném bělostném písku, koupání v průzračně čistém moři, procházky palmovými háji - to a mnohem více jsou Maledivy. Maledivám, souostroví s cca 1.190 ostrovy a ostrůvky rozesetými okolo rovníku v Indickém oceánu, se právem přezdívá "drahokamy".

Vzrušující únik ze zimní reality si můžete dopřát třeba na atolu KUNFUNADHOO, který se v maledivském regionu řadí k těm největším. Tento soukromý ostrůvek je jako stvořený k tomu, abyste na něm prožili nezapomenutelné dobrodružství a la Robinson Crusoe. Ubytováni budete ve vilkách plných fantazie, které jsou vystavěny z lýka, bambusu, tropického dřeva a kůry.

Pouze asi 202 ostrůvků je trvale obydleno, zapovězeny však odhodlaným návštěvníkům nemusí být ani ty opuštěné. Stačí, abyste požádali o povolení se na 1 z nich podívat. Potřebné povolení, jež vydává správa atolů (MINISTRY OF ATOLLS ADMINISTRATION), můžete získat v hl. městě MALE. Jelikož se hotely, kterých je na Maledivách zhruba 100, nacházejí pouze na těch obydlených, může vám tak tato výprava za neobjeveným přinést třeba i přátelství s některým z vřelých domorodců.

Hl. město Male, jež je zároveň městem jediným, vše ostatní jsou pouze obydlené ostrovy (kupř. nejdelší ostrov HITHADHOO, KULHUDHUFFUSHI, THINADHOO, FUVAMMULAH, ráj potápěčů THULHAGIRI a další), se nachází v atolu KAAFU a je zároveň samostatným ostrovem měřícím 1,7 km na délku a 1 km na šířku. V Male najdete i letiště. Po příletu si přetočte hodinky o 4 hodiny dopředu a pokud Male není cílem vaší dovolené, nechte se na pobytové místo dopravit hydroplánem či lodí, hoďte za hlavu každodenní starosti a začněte už jen relaxovat. Některé odpoledne věnujte v hl. městě nákupu suvenýrů a pochutnávejte si na výtečné chuti čerstvě upečených ryb z rybího trhu.

Nechcete-li každou noc uléhat na stejném místě, postačí, abyste si pronajali jachtu a pak se už jen vydali vstříc novým zážitkům.

Tu pravou romantiku najdete třeba v některém z luxusních bungalovů na pláži pod palmami.

Výpravu za dobrodružstvím může představovat také seznamování se s krásami pod mořskou hladinou. Pokud si sami sebe neumíte s potápěčskou výbavou představit, nevadí, na Maledivách jsou rovněž fascinující místa pro šnorchlování. Ta najdete v lagunách s korálovým útesem, v nichž je voda klidná a nezkalená. Laguny s opravdu bohatým podmořským životem objevíte uprostřed pomyslného prstence, který je utvářen skupinami ostrůvků a korálovým útesem.

Pokud jste dosud krásy moře znali jen coby spořič vaší obrazovky, vězte, že na Maledivách si vše vychutnáte v reálu. Vždyť koho by nelákalo se třeba jen na chvíli kochat pohledem na malé druhy žraloků, murény, barakudy, ... Nechcete-li se potýkat se silnými proudy, nenechte se tou nádherou unést a mimo laguny se do oceánu raději nepouštějte! Na Maledivách je zakázáno i rybaření a ulamování korálů.

Ideální dobou k výpravě na Maledivy je prosinec až duben. Velká oblíbenost tohoto období, zvláště mezi únorem a dubnem, však každoročně vede k růstu cen i počtu turistů.

Na všechny romantiky čeká ostrov FILITHEYO ISLAND v atolu FAAFU. Z celého atolu je tento jediný obydlený. Bungalovy, nad nimiž se sklánějí palmy, lemují moře, ... no není to takřka idylická představa?

Největšími atoly vůbec jsou ARI ATOLL, SOUTH MALE ATOLL a NORTH MALE ATOLL. Naposledy zmíněný atol láká všechny rodiny s dětmi na ostrov BAROS. Z tohoto místa můžete pořádat řadu výletů do okolí (třeba do domorodých rybářských vesnic, do hl. města Male, ...), takže se nebudete nudit ani vy, ani vaše děti. Navíc na děti čeká v hotelovém resortu dětský koutek.

Takže teď už jen zbývá vyhradit si minimálně 2 volné týdny a zamířit do tohoto nejploššího a nejníže položeného státu světa. A kdyby se vám náhodou stalo, že se začnete na Maledivách nudit, do Indie nebo na Srí Lanku, což jsou nejbližší sousedé tohoto překrásného souostroví, to vážně není tak daleko.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Maledivách: