Dovolená » Mallorca 2011: dovolená na Mallorce NEJLEVNĚJI !!

Nechte alespoň na chvíli své povinnosti stranou a vydejte se objevit kouzelný ostrov s horoucím srdcem. Mallorca, zářivá perla Středomoří, vás nakazí tou správnou atmosférou. Mallorca vás přiměje, abyste se na ni rádi vraceli znovu a znovu, nebo si ji neoblíbili vůbec. Nic "mezi" neexistuje!


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Mallorce 2011 - vyhledávání


Ne nadarmo se o ní hovoří jako o královně evropské turistiky a jako o jednom z nejvyhledávanějších cílů všech opravdových znalců. Mallorca je takřka nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Pořád je kam chodit a co objevovat. Mallorca je vysněnou mekkou pro všechny milovníky nádherných promenád na pobřeží, panenské přírody, kilometrů písečných pláží, malebných zákoutí, klidných vesniček i bohatého společenského života.

Existuje mnoho způsobů jak poznat Mallorku, největší z Baleárských ostrovů. Vraťte se zpátky do dětských let a projeďte se vláčkem na severním pobřeží ostrova směrem k idylickému přístavu SÓLLER. Odtud poplujete lodí kolem pobřeží až k soutěsce SA CALOBRA. Když chvíli v této oblasti setrváte a projdete si ji důkladněji, zjistíte, jak úžasné může být koupání v opravdu pohádkové přírodní scenérii.

Mallorské vnitrozemí je rájem na zemi, svěží panenská příroda vám učaruje. Na vnitrozemí dohlíží nejvyšší vrchol Baleárských ostrovů - PUIG MAYOR. Snad nejpůvabnějším místem ve vnitrozemí je poklidná vesnička VALLDEMOSSA, která leží v nadmořské výšce 430 m. Svůj malý úkryt uprostřed přírody ve Valldemosse našel i polský hudební skadatel Fryderyk Chopin a francouzská spisovatelka George Sandová. Zdejší kartuziánský klášter si stále uchovává vzpomínku na jejich pobyt. Toto místo vyzařuje nepopsatelným šarmem a nedbalou elegancí. Ve Valldemosse se uprostřed nádherně zeleného údolí obdivuhodně schovávají malebné domky a udržované zahrady.

V severní části Mallorky sehrávají velkolepé představení spolu s rozbouřeným mořem i prudce se svažující vysoké skály. Jejich představení nese název – poloostrov FORMENTOR. Krásným výhledem vás odmění vyhlídka MIRADOR DES COLOMER. Budete-li v této oblasti, na závěr můžete ještě zavítat do nejstaršího sídla na Mallorce, do města INKA, v němž se stále udržuje tradice výroby kožených výrobků. Elegantní spojení historie a skvělé kuchyně najdete na typickém sídle mallorské šlechty, na venkovské usedlosti SON AMAR.

Východ Mallorky představuje své krásy v podobě mandlových hájů a vodních mlýnů, které se staly půvabným symbolem celého ostrova.

Jaro a podzim jsou k návštěvě Mallorky jako stvořené. Sluneční paprsky hladí tento ostrov ve Středozemním moři více než 300 dní v roce. Paprsky vám dají zapomenout na starosti všedního dne a vy se vydáte vstříc novým výzvám a dobrodružstvím. Co třeba strávit dovolenou v některém z oblíbených letovisek? Nabízí se SANTA PONSA, PALMA NOVA, PAGUERA a mnohá další. Letoviska na Mallorce si našla své místo v romantických zátokách mezi pobřežními skalisky. Letovisko Santa Posa se stalo víkendovým cílem také pro obyvatele Mallorky. Za sluncem prodchnutým podnebím a dobře naladěnými lidmi musíte na některou ze tří pláží střediska Palma Nova (SON CALIU, PLAYA DE PALMANOVA, SON MATIAS). Krásu Mallorky ještě zdůrazňují její romantické zátoky. Těch na Mallorce najdete hned osm, sedm z nich je pokryto hebounkým pískem, osmá je zároveň největším zálivem CALA LLONGA s přístavem jachet.

Byla by škoda nevyužít tato působivá místa k nějakému vodnímu sportu. Možnost sportovního vyžití je na Mallorce obecně velmi široká.

Hledáte vhodné ubytování? Stylové prostředí nabízejí všem návštěvníkům venkovské farmy, jimž se říká finca. Dobře jste se vyspali a teď jste čerství a nedočkaví nových zážitků? Nechte se pozvat na rušný trh plný všech možných (ne)potřebných věcí.

Pokud se jako většina turistů hodláte hned pustit do maratonu po místních muzeích a památkách, vaše kroky by měly směřovat k hlavnímu městu. PALMA DE MALLORCA leží na jižním pobřeží ostrova. Přístav tohoto na Mallorce největšího města, které je zároveň i kulturním centrem, se rozkládá podél zátoky BAHÍA DE PALMA v délce asi 4 km. Z přístavu vás do centra všeho dění dopraví dřevěná historická tramvaj. Pro všechny milovníky nočního ruchu a bohémského života je Palma de Mallorca jako stvořená. Každý den vábí vůněmi plodů moře na tržnici. Všichni místní vám pravděpodobně doporučí návštěvu nádherného arabského paláce ALMUDAINA na PLAÇA DE LA REINA, majestátní římskokatolické katedrály LA SEU, procházku po promenádě PASEO MARÍTIMO, odpočinek v arabských lázních z 10. století, prohlídku galerií, úzkých uliček či královského hradu CASTILLO DE BELLVER. Ve městě nalezl svou inspirací též Joan Miró. V centru města, na PLAÇA ESPANOL, stojí vůbec nejstarší olivovník na ostrově. Město je na svém konci chráněno vysokými skalami.

Svými kouzly hýří i příroda v regionech ANDRATX, ALCÚDIA a ESCORCA.

Na Mallorce je hlavně skvělé to, že záleží pouze a jenom na vás, co budete dělat a kam se podíváte. Stále máte před sebou nespočet možností.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Mallorce: