Dovolená » Malta 2011: dovolená na Maltě NEJLEVNĚJI !!

Na světě je jen málo míst, která mohou nabídnout tolik, co souostroví Malta. Vypravte na Maltu, ostrov dávných věků, abyste se na vlastní kůži mohli přesvědčit, že život na Maltě je pestrým a svěžím mixem prastarých chrámů, monumentálních kamenných staveb, terasovitých polí, nočního života, nádherného počasí, naprosto fantastické maltské kuchyně a pověstných úzkých uliček. Malta vás zkrátka překvapí!


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Maltě 2011 - vyhledávání


Ať už se rozhodnete pro vodní sporty, procházky jen tak po okolí či nedělní odpoledne na populárních dostizích, vězte, že na Maltě vašemu rozhodnutí nebude stát nic v cestě. Na tomto malém a záhadném ostrově se doporučuje pouze odpočívat, navštěvovat velkolepé památky, sportovat a třeba se i zamilovat!

Malta je vlastně mohutným skaliskem v moři, které leží cca 90 km na jih od Sicílie. Maltu, souostroví ve Středozemním moři, tvoří rovněž ostrov GOZO, který vám připomene dovolenou v Provance, a malinký ostrov COMINO, na němž je pouze jeden jediný hotel.

Vydejte se na cestu po Maltě a kochejte se krásou oprýskaných bílých vilek, na jejichž zápražích poléhávají líné kočky. Teplé počasí k těmto výletům doslova vybízí. Pro Maltu, celoročně oblíbenou turistickou destinaci, je příznačné mírné podnebí, nejtepleji však je na Maltě v červenci a v srpnu. Život na Maltě plyne docela pomalu a ospale. Vždyť ani není kam spěchat! Padla na vás rázem lehká únava? Co takhle si jako pravý Malťan dopřát siestu? Trochu si ve svém pronajatém starém domě zdřímnete a po západu slunce zajdete s přáteli na skleničku nasládlého a lehkého maltského vína. K tomu si zakouříte doutník tak, jak to s oblibou činí všichni Malťané.

Při prvním kontaktu se Malťané možná budou chovat trochu nedůvěřivě a odtažitě, ale jakmile se jim zalíbíte, získáte v nich velmi srdečné přátele. Spousta Malťanů vás asi pozdraví zprvu italsky, úředními jazyky jsou ale i maltština a angličtina (pozn. Malta je bývalou britskou kolonií).

Malta je vůbec nejživější z celého zmiňovaného souostroví, o čemž se přesvědčíte hned první večer. Malťané neholdují jen dobrému jídlu a vínu, ale milují také divadlo, koňské dostihy a kasína. Zkrátka a dobře – milují zábavu! Nejoblíbenější dostihové závodiště je ve městě MARSA. Zajděte se podívat, budete odměněni hned dvakrát. Zaprvé se pokocháte krásou tohoto sportu, zadruhé poznáte onu pověstnou radost ze života, která je pro Malťany naprosto typická.

Malta je realizovaným snem všech surfařů, potápěčů a jachtařů. U každého hotelu narazíte na nespočet půjčoven a škol, nemusíte si dělat starosti se sháněním potřebného vybavení. Hledáte-li nejvhodnější místa k potápění, svůj hledáček zaměřte směrem k východnímu pobřeží. Je tvořeno hlubokými zátokami, které jsou rozděleny vysokými a téměř svislými stěnami, v nichž moře vytvořilo záhadné jeskyně. Tou nejznámější je tzv. MODRÁ JESKYNĚ.

Chcete-li vyzkoušet jemnost písku, najděte si místo na některé z pláží. Pláže jsou na Maltě většinou kamenité, za písečnými se musíte vydat na západní či východní pobřeží. Neodmítněte a nechte se pozvat na ty vůbec nejkrásnější – GHAR LAPSI, BALUTTA BAY a GOLDEN BAY. Pokud máte klidu a relaxace dost, namiřte si to k hlavnímu městu.

Návštěva VALLETTY by měla být snad povinná. Její staré centrum s prvky arabské, řecké, byzantské a španělšké architektury je úchvatné. Není tedy divu, že Valetta byla zapsána na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO. Zajímavou ji činí i skutečnost, že byla vystavěna na temeni mohutného skalnatého výběžku SCIBERRAS. Je zajímavostí, že koncepce města vznikla nejprve na rýsovacím prkně. Po takovém zážitku vás asi napadne, že už by vám to z návštěvy maltských měst jako ukázka stačilo, zároveň se ale zvědavost ještě více stupňuje. Každé maltské město se pyšní něčím jedinečným. MDINA, "mlčící město" v srdci Malty, nabízí procházky v pověstných uličkách, MARSAXLOKK, přístavní městečko na jihovýchodě ostrova, zase zve na prohlídku tradičních a velmi barevných člunů, tzv. luzzu, které jsou používány převážně na rybolov. V HAL SAFLIENI (což je dnes součást města PAOLA) mezi největší lákadla patří posvátný prostor HYPOGEUM. Tento podzemní chrám vytesaný do skály je fascinujícím labyrintem mnoha chodeb, komor a sálů. Chcete-li raději zůstat nad zemí, svou pozornost soustřeďte k chrámům HAGAR QIM a MJANDRA. Oba leží na jižním pobřeží Malty. Budete-li tyto megalitické chrámy objevovat pozdě odpoledne, jejich architekturou se potěšíte takřka bez turistů.

Až vám po exkurzi po památkách a vysilujícím rozhodování, kde složíte dnes večer hlavu, vyhládne, bude se určitě hodit tip na něco dobrého. Maltská kuchyně zachutná hlavně milovníkům čerstvých ryb a tradičních specialit. Vřele doporučit lze tzv. aljottu, polévku z ryb, česneku, rajčat, rýže a čerstvé majoránky. Oblíbené jsou i pečené makaróny v těstíčku timpana. Překvapivě dobré je rovněž maltské pivo. Ochutnejte!

Po jídle si odpočiňte a později se vrhněte třeba do víru tance ...

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Maltě: