Dovolená » Mrtvé moře 2011: dovolená u Mrtvého moře NEJLEVNĚJI !!

Pokud hledáte oázu klidu a harmonie, ubytujte se v některém z hotelových komplexů na břehu Mrtvého moře. Pobyt u Mrtvého moře může být také pouze začátkem vašich nezapomenutelných toulek po jedinečné zemi, kterou Izrael bezesporu je. Budete tak mít příležitost poznat kulturu starou více než 4 tisíce let.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená u Mrtvého Moře 2011 - vyhledávání


Ač název trochu klame, Mrtvé moře je ve skutečnosti jezerem, které leží 417 m pod úrovní hladiny Středozemního moře. Mrtvé moře představuje tedy nejnižší bod na zemském povrchu. V hebrejštině nese Mrtvé moře název "JAM HAMELACH", což v překladu znamená "Slané moře". Není divu, vždyť v Mrtvém moři je voda 10x slanější než v oceánech. Vodu Mrtvé moře získává díky řece JORDÁN, která do něj přitéká ze severu.

Mrtvé moře leží ve velmi suché a teplé oblasti uprostřed pouští, teploty v létě dosahují až 50°C. A pokud čekáte, že se ochladíte alespoň v noci, děláte si marné naděje, i po půlnoci teploty zpravidla přesahují 30°C.

Už samotný příjezd k tomuto jedinečnému místu je zážitkem. Projížďka pouštěmi je opravdu působivá. Nalevo spatříte velbloudí karavanu, nalevo uvidíte beduínku s dítětem v náručí a o kousek dál si můžete pronajmout velblouda na projížďku pouští. Na odpočívadlech na vás čeká překrásný výhled na Mrtvé moře a jeho okolí, jež zdobí pravidelně se obměňující dílá mladých výtvarníků. A tak na pobřeží narazíte i na obrovské mnohobarevné motýly.

U Mrtvého moře bude záležet jen a jen na vás, jak jste či nejste nároční. Hotelových komplexů je u Mrtvého moře mnoho, stačí si jen vybrat. Všechny komplexy jsou skvěle vybaveny. Příjemný pocit z pobytu doplňuje i výtečná kuchyně. Hotely zpravidla nabízejí košer pokrmy, ale rozhodně nevěřte těm, kteří tvrdí, že je tato strava naprosto bez chuti. Není to pravda! Vybrat si můžete z nespočtu chutných salátů, okusíte i izraelské speciality jako je například falafel, hummus.

Až se ubytujete, převlečte se do pohodlných plavek a vydejte se slunit na pláž. Díky skutečnosti, že oblast Mrtvého moře leží velmi nízko a že proniká jen mírné množství UV paprsků, se jen tak lehce nespálíte. Voda v Mrtvém moři svou konzistencí připomíná spíše olej, bude vás nadnášet a vy si tak můžete v klidu přečíst noviny nebo si zahrát šachy. Z dovolené budou mít radost tudíž i neplavci. Jen těm citlivějším z vás nastanou trochu problémy, voda je tak slaná, že vás již po chvilce štípe celé tělo. Čím déle jste však schopni v léčivé vodě zůstat, tím lépe pro vás.

Vadí-li Vám ostré slunce, koupele ve vodě z Mrtvého moře nabízejí i hotelové komplexy. Léčivých schopností Mrtvého moře můžete využívat takřka na každém kroku.

Mrtvé moře však už dávno není vyhledávanou destinací jen mezi turisty s kožními a dýchacími potížemi. Oblast Mrtvého moře je také významná díky své bohaté historii. I na tak malé ploše lze navštívit mnohá přitažlivá místa. Nelze se nezmínit o kibucu EN GEDI, který je v současnosti nejen komfortním hotelem, ale je také botanickou zahradou, v níž rostou mj. ohromující baoaby. Obyvatelé kibucu se s nesmírnou péčí starají o malou zoologickou zahradu. Mezi návštěvníky zoo a zvířaty nejsou téměř žádné bariéry, snadno se vám tak stane, že vám roztomilá opička podá skrze mříž "ruku" na uvítanou. Nenechte si ujít ani pevnost MASADA a poutavé místo KUMRÁN, pravě tady byly v roce 1947 nalezeny cenné svitky s částí textů proroka Izijáše, hezký výlet je i k údolí (wádí) QELT. Rovněž okolní pouště jsou krásným místem jako stvořeným k romantickým výletům.

Mysleli jste si, že je Mrtvé moře jen nudným místem nabízející odpočinek hlavně pro seniory? V tom případě vás Mrtvé moře dozajista příjemně překvapí!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Mrtvém moři: