Dovolená » Palmová Riviéra 2011: dovolená na Palmové Riviéře NEJLEVNĚJI !!

Zdá se, že vzrušujících míst v Itálii se zajímavou architekturou, působivou přírodou, romantickými zahradami, blankytným mořem, širokými plážemi, bělostným pískem, o nichž stojí zato přemýšlet jako o cílové destinaci vašich prázdninových dní, je víc než dost.Až budete chtít poznat jednu z nejkrásnějších oblastí Itálie, která leží na úpatí známého horského masivu GRAN SASSO, nemusíte zdlouhavě listovat katalogy cestovních kanceláří, stačí, když Palmovou riviéru (= Riviera delle Palme) navštívíte a uděláte si tak vlastní úsudek. Toužíte-li prožít dovolenou v klidu a v pohodě, vsaďte právě na Palmovou riviéru, oblast ve střední Itálii na rozhraní krajů MARCHE a ABRUZZO.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Palmové Riviéře 2011 - vyhledávání


Oblast Palmové riviéry hledejte 100 km jižně od ANCONY, nejdůležitějšího italského přístavu. Palmovou riviéru, známou a hojně navštěvovanou italskou oblast, která je částí JADRANSKÉ RIVIÉRY, navštivte v případě, hledáte-li místo pro klidnou rodinnou dovolenou, místo s bohatou historií, místo s největší koncentrací krásných a mohutných palem ve střední Evropě či místo s nejčistším mořem v celé oblasti.

Největším a nejznámějším letoviskem Palmové riviéry je SAN BENEDETTO DEL TRONTO, které vyhledávají turisté i samotní Italové. Určitě si toto lázeňské letovisko nenechte v Palmové riviéře ujít. San Benedetto del Tronto kraluje úpatí ABRUZSKÉHO POHOŘÍ. Založeno bylo již v 9. století př. n. l. Překrásná palmová promenáda podél pobřeží, jíž podobu udává víc jak 7 tisíc vzrostlých palem a cca 5 km dlouhá pláž, vábí do lázeňského městečka San Benedetto del Tronto, jehož lázně přivítaly první hosty již v roce 1865. Celé pobřeží lemuje třída VIALE SECONDO MORETTI, která byla vybudována z důvodu lepší dostupnosti na pláž i do města. Jako malé umělecké dílo působí městečko San Benedetto del Tronto při pohledu z věže TORRE DEI GUALTIERI (zvané též TORRIONE). Další zastávku si udělejte u katedrály SV. BENEDIKTA, která připomíná patrona města. A protože se během prázdnin určitě rádi oddáváte nespoutanému veselí, zúčastněte se nejdůležitější slavnosti ve městě. FESTA DI SAN BENEDETTO MARTIRE si v kalendáři vybrala poslední květnovou sobotu. Ten den se konají tradiční mše, pořádají velkolepé ohňostroje i lidová představení.

Až si znovu nazujete toulavé boty, cca 8 km od přímořského městečka San Benedetto del Tronto vás očekává malé letovisko, jež na počátku 20. století pro sebe objevili bohatí turisté. Rozsáhlé pláže z bílého písku, které se jen velmi pozvolna svažují do moře, hezké okolí s historickými městečky, podmanivá příroda, zřícenina starého hradu SANT ANDREA, která je dnes dějištěm mnoha divadelních představení - to je CUPRA MARITTIMA. O městečku Cupra Marittima zkrátka musíte mluvit převážně v superlativech. Intimitu a rodinnou atmosféru doplňuje od jara až do podzimu velmi příjemné slunečné podnebí. Třešničkou na dortu je MUSEO MALACOLOGICO PICENO, největší muzeum mušlí a měkkýšů na světě.

A do třetice všeho dobrého. Kouzlo Palmové riviéry na vás dýchne i v letovisku GROTTAMMARE. Grottammare bylo v minulosti antickou osadou, která byla ve 14. století rozšířena a obehnána hradbami. Roku 1780 povýšil papež Grottammare na město. Později se Grottammare proslavilo jako lázeňské město s rozlehlými parky a termálními prameny. Grottammare tvoří dvě části – staré a nové město. V centru starého města se projděte po náměstí s podloubím. Grottammare své přednosti hostům odhalí hlavně o letních večerech, nechte se tedy pozvat třeba na večeři při svíčkách. Každé úterý uličky starého města ožívají trhem starožitností.

Poutavých míst najdete v Palmové riviéře nespočet. Mnohé cestovní kanceláře, aby zatraktivnili svou nabídku, zahrnují k oblasti Palmové riviéry i místa, která ani nejsou její součástí. Často vás tak k návštěvě zve Alba Adriatica, Fano, Tortoreto a další.

Během dovolené v Palmové riviéře máte jedinečnou příležitost poznávat i okolí. Vaše představy o ideálním výletu se možná naplní v přírodě národního parku GRAN SASSO, v městečcích RIPATRANSONE, OFFIDA, ACQUAVIVA PICENA, MONTEPRANDONE a na mnoha dalších místech.

Tip na závěr: Snad všem těm, kteří alespoň jednou ASCOLI PICENO navštívili, se v tomto středověkém městě zalíbilo. Město umění, věží a staveb z travertinu vás uklidní a naladí na tu pravou prázdninovou strunu. Malé uličky, náměstí PIAZZA ARRINGO, pevnost FORTE MALATESTA ze 14. století, zkrátka již první návštěva vás přesvědčí o výjimečnosti tohoto města. A kam se vydat později? Třeba na PIAZZA DEL POPOLO kde v samotném ¦ města ochutnáte klasický likér ANISETTA MELETTI. V jedné ze 150-ti nejstarších italských kaváren, v secesním CAFFE MELETTI, si ale můžete objednat i fantastické cappuccino.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Palmové Riviéře: