Dovolená » Parga 2011: dovolená v Parze NEJLEVNĚJI !!

Zvolit si jako příští prázdninovou destinaci malé městečko Parga - znamená jedinečný zážitek. Díky bujné zeleni, fascinujícímu okolí s horami, řadě krásných pláží a horských vesniček - si tu připadáte doslova jako v pohádkové krajině. Jen si to představte: pravoslavné kláštery, malé kostelíky, labyrinty úzkých uliček, domky s červenými střechami či příjemné rybí taverny, to vše a mnohem víc nabízí právě Parga.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Parze 2011 - vyhledávání


Celé městečko je zahaleno do všudypřítomného kouzla a šarmu, jehož intenzitu ještě umocňuje pomalé tempo místního života. Není divu, že Parga je odjakživa magnetem pevninského Řecka. Parga, toto jedinečné městečko v nádherné polokruhovité zátoce s malými ostrůvky pod hustě zalesněnými kopci pohoří PINDOS, leží na západním pobřeží Řecka naproti Jónským ostrovům. Místní kopce jsou hustě pokryty olivovníky, cypřiši a borovicemi. Severozápadně od Pargy leží ostrov KORFU a západně od Pargy pak ostrovy PAXOS a ANTIPAXOS. O 10. hodině ranní na tyto ostrovy vyplouvá loď z místního přístavu.

Parga je velmi živým a zároveň největším starobylým městečkem oblasti EPIRUS (= Epirus v řečtině značí světadíl) na severozápadě Řecka. Toulky přírodou zase na čas možná zastoupí pláže, ty bývají i v hlavní sezóně takřka liduprázdné. Městská pláž KRIONERI vás nezklame. Chodíte-li neradi pěšky, vězte, že autem dojedete až na písek. Oblibě se těší i městská pláž PISO KRIONERI. Největší pláží v Parze je písčito-oblázková pláž VALTOS. Pěší chůzí jste tady z přístavu za pouhých 20 minut. Nechce-li se vám pěšky, využijte služeb malých člunů, tzv. lodních taxíků, které vás ke sladkému nicnedělání i za vodními sporty dovezou již za 3 eura.

Osvěží vás i neopakovatelná atmosféra zátoky LICHNOS. 4 kilometry jižně od Pargy láká Lichnos kombinací krásné pláže, olivových sadů v okolí i třeba potápěčským centrem POSEIDON. Vyzkoušet lze noční potápění, potápění s možností fotografování či vrakové potápění. I tato zátoka je přístupná lodním taxíkem nebo romantickou procházkou mezi olivovníky. Na severu Pargy se pláže mění v oblázkové zátoky s křišťálově čistou vodou. Pláže na jihu Pargy jsou velmi dlouhé a pokryté vyhřátým pískem a oblázky. Pozadu nezůstávají ani pláže AMOUDIA, ARILAS, REGINA MARE a ELINA.

Radost vám určitě udělá pohled na dominantu Pargy, kterou je benátská pevnost ze 16. století, zvaná KASTELI, z níž budete mít celé město jako na dlani. Působivé jsou rovněž trosky nedalekého hradu AGIA VŠEVLÁDCE.

Nejednomu návštěvníkovi v Parze učarovala svatyně NEKROMANTEION (= Věštírna mrtvých) ze 14. století. Byla postavena na pahorku, na němž se stékaly řeky ACHERÓN a KÓKYTOS. Tato starověká věštírna je zasvěcena Hádovi a jeho choti Persephoně.

Nároční objevitelé by dříve či později měli zavítat také do kraje ZAGÓRIA, jenž je jednou z nejpůvabnějších scenérií Řecka i celé Evropy. V zalesněných svazích se usadilo přes 40 epirských vesnic, v nichž se vám představí tzv. archontiká, neboli zachovalé vesnice, o jejichž podobu se zasloužili ortodoxní křesťané za doby osmanské nadvlády v 18. století. Snadno je poznáte díky precizně opracovanému kameni, břidlicovým střechám i dřevěným balkónům orientovaným směrem na jih.

A právě tohle a mnohem víc je Parga! Parga vám umožní prožít dovolenou v blízkosti příjemných lidí, krásné přírody, výtečného jídla a vína. Nedovolte, aby Parga unikla vaší pozornosti!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Parze: