Dovolená » Paříž 2011: dovolená v Paříži NEJLEVNĚJI !!

Jezdíte neustále k moři? Kupte si tentokrát letenku a vydejte se do některého z evropských velkoměst. Co třeba zkusit Paříž? Jaro je k procházkám po širokých pařížských bulvárech a k návštěvám galerií jako dělané.


> Paříž - praktické rady na cestu do Paříže


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Paříži 2011 - vyhledávání


Jak ale představit tuto nejpřitažlivější evropskou metropoli a nic přitom nevynechat? Je zcela zřejmé, že taková možnost ani neexistuje! Paříž je neustále v pohybu a mění svou tvář doslova každou minutu. Paříž je živým velkoměstem, v němž se neustále otevírají nové obchody, galerie a restaurace. Do Paříže se zkrátka a dobře jezdí hlavně za uměním a odpočinkem. V Paříži se odjakživa odehrávaly důležité historické události. Celý svět, tak jako teď vy, do ní jezdil čerpat inspiraci už od středověku. Zní to tak trochu šíleně, ale Paříž vás naplní štěstím a optimismem. Té svůdně nedbalé kráse města nad Seinou, které v sobě jedinečným způsobem mísí staré a nové, prostě podlehnete!

Až budete přemýšlet o tom, co si sbalíte na cesty, přestaňte si dělat starosti, ošacení si nakoupíte až na místě. Jste čerství a nedočkaví? Toužíte se vrhnout do víru této pokaždé jiné metropole? Na umělecká díla si čas ještě určitě uděláte, teď se raději vydejte objevit alespoň pár kousků do vašeho nového šatníku od některého z věhlasných módních tvůrců. Na 213, rue Saint-Honoré navštivte světoznámý konceptuální obchod COLETTE, pojmenovaný podle známé francouzské spisovatelky, který patří mezi nejoblíbenější pařížské obchody. Vedle sebe tady funguje tvorba slavných i těch méně známých designerů.

Opodál, na 231, rue Saint-Honoré, si užijte sladkého nicnedělání v kavárně a čajovně v jednom, u jednoho z nejslavnějších cukrářů přes čokoládu - Jeana-Paula Hévina. Pochutnáte si na výtečném obědě nebo si o svém opojení Paříží popovídáte se sympatickým Francouzem či Francouzkou.

Během 17. století, jemuž se také přezdívá Le Grand Siecle (Velkolepé století), bylo postaveno ohromné množství překrásných paláců, šlechtických domů a působivých sídel. V 1. polovině 20. století byla Paříž považována za mekku umělců, spisovatelů, hudebníků a filmařů.

S krásami Paříže se lze seznamovat hned v několika městských částech. Každá část tepe v trochu odlišném rytmu. Každá nabízí cosi unikátního a neopakovatelného. Intelektuálové a bohémové odjakživa nalézali své útočiště ve čtvrti MONTMARTRE. V polovině minulého století se však tento bohémský život přesunul na levý břeh Seiny, do čtvrtí MONTPARNASSE a SAINT-GERMAIN-DES-PRÉS. Až vás kroky zavedou na Montmartre, zajděte se podívat na římskokatolický kostel SACRÉ-COEUR (kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova), který je ozdobou nejvyššího bodu Paříže. Je z něj opravdu neopakovatelný výhled na město. Pod kostelem se alespoň na chvíli zasněte a vraťte se zpátky do dětských let. Svezte se na stařičkém dětském kolotoči, je to kouzelný zážitek. Ve vyhlášených uličkách Montmartru zapomenete na starosti všedních dní. MOULIN DE LA GALETTE, jeden z posledních větrných mlýnů na Montmartru, dnes slouží coby restaurace a tančírna, necháte se vyzvat k tanci? Zastavte se i v neodolatelném nočním klubu AU LAPIN AGILE. Funguje už přes sto let, zvenku vypadá tak trochu jako venkovský domek. Stále si uchovává své letité kouzlo, kterému kdysi propadla nejedna umělecká duše.

Ve čtvrti Montparnasse stojí za návštěvu místo, kam kdysi rád chodíval Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoire či tanečnice Josefine Baker. Zeptáte-li se místních na kavárnu LA COUPOLE. Odpoví vám, že snad odjakživa sídlí na 102, Blvd du Montparnasse.

Pro Pařížany a Francouze vůbec jsou kavárny s venkovními stolečky a pohodovou atmosférou naprosto typické. Každé další nové ráno uvítejte v jiné kavárně u teplého croissaintu a šálku horké čokolády. Zvládáte-li francouzštinu, přečtěte si ranní noviny, nebo jen tak pozorujte venkovní mumraj. Veďte po vzoru Pařížanů nekonečné debaty. Výběr tématu je jen a jen na vás. Prostě a jednoduše si užívejte života! Guy Debord, představitel filozofické školy situacionismu, prohlásil, že: "život je působivý spektákl, nic víc." Většina kaváren vítá první hosty již brzy ráno. Ty nejslavnější pak zavírají až po půlnoci.

O Francouzích je známo, že jsou nepřekonatelnými labužníky a gurmány. Širokou nabídku potravin mají v nejstarším pařížském obchodním domě LE BON MARCHE na 24, rue de Sevres. Věděli jste, že jej projektoval sám Gustav Eiffel?

Obrovské oblibě se rovněž těší pravidelné trhy. Těmi snad nejhezčími jsou MARCHÉ ST-GERMAIN na rue Mabillon a MARCHÉ RASPAIL na Blvd Raspail. Široko daleko prosluly květinové a ptačí trhy přímo v centru Paříže, na ostrově ÎLE DE LA CITÉ, o nichž básnil i sám Jacques Prévert. Právě na tomto ostrově stojí skvost středověké architektury, slavný chrám NOTRE-DAME. Jeho věže jsou jako stvořené k romantickým pohledům na Paříž.

Zašli jste už do muzea LOUVRE? Ne? V tom případě byste to měli rychle napravit a tuto nejvýznačnější veřejnou pařížskou budovu na pravém břehu řeky Seiny co nejdříve navštívit. Zajímavou náladu tomuto nejnavštěvovanějšímu muzeu světa dodávají moderní pyramidy na nádvoří. V jejich okolí si Pařížané s oblibou plánují schůzky. Nedaleko Louvru se jděte pobavit do oblíbeného kabaretu. V nočním klubu LE CAB s futuristickým designem se dobře tančí, jí i pije. Na své působivé expozice moderního umění 20. století vábí kulturní centrum CENTRE GEORGES POMPIDOU na stejnojmenném náměstí, v oblasti LES HALLES jen kousek od samotného srdce Paříže.

Rozhodně si vychutnejte něco dobrého v restauraci GEORGES, která našla své místo na střeše této budovy "naruby". Výhled na Paříž je odsud nepřekonatelný! Kochat se pařížskou architekturou můžete i na západ od centra všeho dění, v moderní čtvrti LA DÉFENSE. Cílem fotografů je v tomto největším evropském administrativním centru - ten nejmodernější ze tří pařížských vítězných oblouků. V Paříži najdete vítězné oblouky hned tři. Všechny navíc stojí v jedné přímce. Pro Paříž určující je ale ten na náměstí Charlese de Gaulla. Nese název ARC DE TRIOMPHE DE L ÉTOILE a vystavit jej nechal Napoleon Bonaparte na počest vítězství u Slavkova.

Stejně tak jako každá Pařížanka - je i samotná Paříž velice elegantní a krásnou dámou. Čiší z ní pohoda a zdravé sebevědomí. Je prakticky nemožné vyzdvihnout všechny její krásy a přednosti. Záleží na očích, které ji uzří. Záleží jen a jen na vás, zda-li jejímu šarmu (ne)podlehnete, zda-li zatoužíte odkrývat její dosud skrytá tajemství, nebo se spokojíte "pouze" s fotografií u EIFFELOVY VĚŽE ... Dovolte, nechť se vám tato působivá dáma představí v celé své kráse!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Paříži: