Dovolená » Polsko 2011: dovolená v Polsku NEJLEVNĚJI !!

Nedělní snídaně v tropech? Není třeba si dělat zálusk zrovna na Havaj, možná stačí pro tentokrát zavítat do krásné země ve střední Evropě, do Polska.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Polsku 2011 - vyhledávání


Výtečnou nedělní snídani si v některé z retro kaváren stejně dobře jako na Havaji dopřejete i v tepající metropoli MALOPOLSKÉHO VOJVODSTVÍ v jižním Polsku, v KRAKOVĚ. Při pohledu na obrovskou koncentraci ležérních kaváren, barů a nočních klubů zezelená nejedno polské město. Pobyt v Krakově, ve městě s nádechem dekadentního tajemna, je doslova energizující terapií. Chátrající fasády domů sice trochu navozují zasmušilý pocit, ale o to víc je kolorit Krakova osobitější. Obyvatelé Krakova na zábavu nikdy nezapomínají. Nabídka barů a klubů, v nichž se s oblibou scházejí studenti a umělecká bohéma, je opravdu nepřeberná. Příjemné schůzky si užijete třeba ve známé židovské a intelektuální čtvrti KAZIMIERZ. Preferujete-li raději historické památky, věnujte čas návštěvě renesančních, barokních a secesních domů a paláců. Pohoda starých časů na vás dýchne na opevněném goticko-renesančním návrší WAWEL. Zklamáni jistě nebudete ani tržnicí SUKIENNICE, která nabízí tradiční polské rukodělné výrobky. V Krakově si můžete dosytosti užít také nákupů. Tradiční obchod s výběrovými delikatesami, KRAKOWSKI KREDENS, si zamilujete díky chutím, jež vás přenesou v čase do dob, kdy pikniky bývaly oblíbenou nedělní společenskou událostí. Sympatické je, že ona příjemná domácí atmosféra na vás dýchne ze všech koutů Krakova.

V Polsku dostanou příležitost výlety do přírody, návštěvy historických památek, poznávání místních tradic i nicnedělání v malebných lázních. Polsko má ze severu přístup k moři. Na pláž si přijďte posedět a popovídat klidně i v zimě. SOPOTY (polsky SOPOT), město v severním Polsku u GDAŇSKÉHO ZÁLIVU v BALTSKÉM MOŘI, vás překvapí nejdelším dřevěným molem v Evropě, k němuž se dostanete po hlavní městské promenádě, ulici MONTE CASSINO. Až se pohledů z tohoto vycházkového mola nabažíte, zajděte otestovat na pláž jemnost vyhřátého písku. Město Sopot vešlo ve známost také díky proslulému hudebnímu festivalu.

Máte-li pocit, že byste rádi poznali nějaké unikátní místo, nechte se pozvat do WIELICZKY, světoznámého solného dolu, který byl zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO. V provozu je nepřetržitě již od 13. století. Ve hloubce 101 m se rázem přenesete do solného království . Kaple svaté Kingy byla vytesána v solném monolitu, na cestu vám v ní posvítí lustry ze solných křišťálů.

Plánujete-li cesty za vínem, zařaďte do svého programu svátek vinobraní. Každoročně v září hostí tento oblíbený festival ZELENÁ HORA (polsky ZIELONA GORA), jež leží na historické cestě VRATISLAV – ŠTĚTÍN. Večer můžete jít vytančit kalorie třeba do CZTERECH RÓŻ DLA LUCIENNE. Na ranní kávu a nadýchaný muffin pozvěte přátele do LIZZ CAFE.

Nadšené jachtaře láká ŠTĚTÍN (polsky SZCZECIN), město položené na řece Odra v severozápadním Polsku. V tomto největším přístavu Baltského moře se vydejte třeba ke gotické katedrále sv. Jakuba apoštola.

V Polsku nebudete o nic ochuzeni. Na své si přijdete, ať už milujete historii, patříte k vášnivým turistům či se jen tak rádi procházíte pestrou krajinu.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Polsku: