Dovolená » Portugalsko 2011: dovolená v Portugalsku NEJLEVNĚJI !!

Portugalsko si vás získá sympatickou energií a umně namíchaným koktejlem monumentálních paláců, starých měst, romantických rybářských vesniček, malebné přírody a divokého Atlantiku.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Portugalsku 2011 - vyhledávání


Portugalsko, malý evropský stát s pestrou kulturní tradicí, jehož jediným pevninských sousedem je Španělsko, leží na západě Pyrenejského poloostrova.

Právě v Portugalsku si můžete připomenout krásu a kouzlo starých a dávno zapomenutých časů. Srdce všech velkých i malých kluků se určitě znovu rozhoří při pohledu na památky, které evokují dobrodružné námořní plavby i statečné rytíře.

Pocit dokonalého přepychu si můžete dopřát při prohlídce královského paláce v SINTŘE i v městečku MAFRA, ve kterém najdete jedno z největších evropských klášterů.

Moře je v Portugalsku sice docela chladné, zato náleží k nejčistším v celé Evropě. Tak proč si tady třeba neužít rybaření, sportovního potápění či surfování?

Ti, kteří příliš neholdují letním radovánkám, určitě rádi navštíví některé z portugalských měst. Pokud nechcete hned do hl. města, v PORTU, druhém největším městě Portugalska, si vyberte nějakou útulnou vinárnu a dlouhé hodiny si už jen povídejte u skleničky Portského vína. V dobrém rozmaru si to pak namiřte k historickému centru zvanému RIBEIRA, které najdete i na seznamu světových památek UNESCO. Zhruba 40 km od Porta, uprostřed věhlasné vinařské oblasti, najdete překrásné hotely s výhledem na zelené údolí řeky DOURO.

Na Portugalsku je obdivuhodné, jak se tady něco neustále slaví. Portugalci velmi rádi pořádají nejrůznější karnevaly, poutě a festivaly. Průvodce po Lisabonu zve tradičně k návštěvě jazzového festivalu (JAZZ EM AGOSTO), ve VISEU pak na speciálně vybudovaném místě CAMPO DA FEIRA DE SAO MATEUS probíhá každé září festival vína, který trvá celý měsíc, všichni tančí, hodují, radují se a pijí nejlepší portské na světě. Od roku 1452 se v GUIMARAES koná slavnost, na níž můžete ochutnat tradiční pochoutky, zúčastnit se průvodu s pochodněmi či zatančit si středověký tanec.

Portugalci jsou nenapravitelnými milovníky. A to nejen žen - ale hlavně dobré kuchyně. Ta portugalská je velmi rozmanitá a obohacená mnoha vlivy. Každý region má navíc své vlastní speciality, takže máte pořád možnost ochutnávat nové a nové laskominy. Opravdu lahodným pokrmem je ATUM DE CEBOLADA, plátek tuňáka připravený s rajčatovou omáčkou a cibulí.

Ale teď už zpátky do jednoho z nejstarších měst Evropy, do LISABONU. Lisabon není jen hlavním městem Portugalska a jeho největším městem zároveň, ale i místem, které chytne a nepustí. Lisabon je dokonalým mixem dávné minulosti, prastarých staveb, muslimských věží i moderních budov. Lisabon zabírá 7 pahorků nad řekou TEJO, která ústí do Atlantiku. Podle pověsti založil Lisabon dokonce sám Odysseus. Velkorysý pohled na město je z cca 80 m vysoké sochy Ježíše Krista. Bohémové si oblíbili čtvrť BAIRRO ALTO se všemi těmi romantickými kavárnami, kluby i potemnělými uličkami. 1 z nejkrásnějších míst Lisabonu je náměstí PRAÇA DO COMÉRCIO, které se otevírá směrem k široké řece Tejo. Turisté obdivují především Národní divadlo TEATRO NACIONAL DONA MARIA II., luxusní třídu AVENIDA DA LIBERDADE a PALÁCIO FOZ. Vynechat byste neměli ani muzejní, historickou a uměleckou čtvrť BELÉM. Za zajímavý zážitek lze považovat i prohlídku muzea se světově největší sbírkou dekorativně malovaných kachliček, tzv. azulejos (MUSSEU NACIONAL DO AZULEJO). Už po staletí zdobí tyto kachličky světské i církevní budovy.

A teď zase zpět k samotnému Portugalsku. Území Portugalska můžeme rozdělit na jih, střed a sever. Historie jihu je velmi pestrá, což vám budou neustále připomínat památky na arabskou kolonizaci. Turisté přijíždějící do této části Portugalska vyhledávají hlavně světoznámé pláže a moře.

Ve vnitrozemí Portugalska jsou ukryty snad nejvýznamnější historické památky, v horách se skrývají malá městečka s uličkami tak úzkými, že se tady dvě auta neminou.

Svou dovolenou můžete prožít i trochu jinak, stranou od velkých letovisek plných turistů. Stačí, abyste navštívili některé z historických měst na severu Portugalska. Na severu naleznete pohádkový kraj TRÁS-OS-MONTES. Ten je dokonce považován za kolébku portugalské civilizace.

Nejoblíbenější portugalskou provincií je ALGARVE. V Algarve narazíte na klidná místa i vibrující diskotéky. Pobřeží chrání na severu hory a z jihu ho ohřívají teplé proudy ze severu Afriky. Oblíbenými letovisky této provincie jsou LAGOS, FARO a ALBUFEIRA.

Dovolenou v Portugalsku můžete zasvětit také horské turistice. Krásné výhledy jsou z nejvyššího vrcholu FOIA v pohoří SERRA DO MONCHIQUE.

A až budete Portugalsko opouštět, nezapomeňte si koupit cokoliv s vyobrazením kohouta, který se stal symbolem země. V případě, že jste si v Portugalsku zamilovali smutné písně s doprovodem kytary, radost vám může udělat i CD s melancholickou hudbou "fado" (což znamená osud). Možná se i vám stane Portugalsko osudem ...

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Portugalsku: