Dovolená » Rakousko 2011: dovolená v Rakousku NEJLEVNĚJI !!

Stane-li se vaší příští destinací rakouská VÍDEŇ, zastavte se na výtečnou kávu do CAFÉ HAWELKA na Dorotheergasse 6. Chcete-li si pohovět na původním křesílku a nechat se oslnit tímto malým bohémským světem, stačí jediné – navštívit tuto fenomenální kavárnu, která své hosty vítá každé ráno už od roku 1939.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Rakousku 2011 - vyhledávání


Ve Vídni, v nějvětším a zároveň hlavním města Rakouska, můžete popít, pojíst, relaxovat, nakupovat, dát si milostnou schůzku, učit se poznávat architekturu a především se těšit z každodenního bytí. Historické centrum Vídně získalo v roce 2001 své čestné místo na Seznamu světového dědictví UNESCO. Vídeň je krásná snad v každém ročním období, záleží tedy jen a jen na vás, zda-li se raději vypravíte k letnímu paláci SCHÖNBRUNN, nebo rozeženete svůj splín z nevlídného zimního počasí a dlouhých zimních večerů lokem horkého punče na vánočních trzích. Těšte se! V elegantní Vídni na vás čekají pozoruhodné stavby, rozmanité kulturní akce i třeba nezapomenutelné kulinářské zážitky.

Oázou pro milovníky alpské přírody i současné architektury je v Rakousku město INNSBRUCK. Alpská příroda jde v tomto hlavním městě TYROLSKA, které leží v údolí řeky INN, ruku v ruce s krásou hor, sportem, kulturou i neskutečným počtem moderních staveb. První věc, kterou musíte udělat, až do Innsbrucku dorazíte, je navštívit skokanský můstek BERSIGEL, jež vzešel z dílny Zahy Hadid. Je 50 m vysoký a svým tvarem připomíná skokanovo koleno. Na jeho vrcholku pak pocítíte opravdovou radost z pohledu na Innsbruck. Město můžete později vyměnit za lyžařské svahy, na které se dostanete městskou dopravou.

Je-li na čase vnést do vašeho života trochu odpočinku v podobě očistné relaxace se sklenkou veltlínského vína, oživte své všední dny a rezervujte si místo v lázeňském a vinařském komplexu LOISIUM v dolnorakouském městěčku LANGENLOIS, jež se nachází v jedné z nejznámějších vinařských oblastí v Rakousku, v KAMPTALU, pouhou hodinu jízdy od českých hranic. Avantgardní budova hotelu Loisium je dílem celosvětově známého neworského architekta Stevena Holla. Už celých 170 let je vyhledávaným cílem též lázeňský resort poblíž GRAZU, LIFE MEDICINE RESORT.

Rakousko, stát ve střední Evropě, uspokojí přání i těch nejnáročnějších cestovatelů. Rakousko dokáže potěšit snílky a bohémy, kteří s oblibou sní své sny v kavárnách a vinárnách, vyznavače (ne)tradičních zimních sportů, návštěvníky festivalů, milovníky horských túr i ty, kteří našli zalíbení v kulinářském umění. Idylu bez aut najdete v turistických vesničkách.

Ti, kteří tvrdí, že Rakousko je rájem pěší turistiky, zkrátka ví, o čem mluví. Osvěžující kroky Rakouskem vás provedou alespoň jednou z padesáti pěších turistických destinací. A na své turistické konto si tak budete moci připsat trasy vedoucí nížinami, přes mírné kopce vrchovin až do působivých výšek. Zhruba 40 tisíc turistických stezek čeká v Rakousku pouze na vás. Tradiční horské chaty jsou samy o sobě natolik podmanivé, že by už ani nemusely nabízet domácí speciality a pohostinnou atmosféru, a vám by se stejně ven na svahy ani nechtělo.

Pokud ale přeci jenom zatoužíte po zářivém slunečním svitu na sjezdovkách, v Rakousku vám vyvstane jen jeden jediný problém – vybrat si tu pravou lyžařskou oblast. Zimní střediska v Rakousku jsou proslulá výbornou infrastrukturou, snahou majitelů po jejich neustálé renovaci i přijatelnými cenami skipasů. Tak například v Tyrolsku si dovádění na sjezdovkách užijete díky ledovcům po celý rok. Rakouské Tyrolsko je však také rájem běžkařů, sáňkařů a vlastně i těch, kteří se raději procházejí pěšky. Bezchybné sjezdovky postupem času vyrostly v KORUTANECH, v nejjižnější spolkové zemi Rakouska. Jedinečným zážitkem ve znamení luxusu je pobyt v rakouských střediscích LECH a ZÜRS. Tato střediska jsou od sebe vzdálena pouhých 5 km. Právě tady máte šanci potkat někoho z evropské lyžařské smetánky. Vesnice Lech dokonce v roce 2004 získala ocenění "Nejhezčí vesnice Evropy". Vaše prázdninové zážitky rozhodně obohatíte v oblasti národního parku VYSOKÉ TAURY. Stačí si jen vybrat, jakým způsobem toto místo nejlépe poznáte.

Další chloubou Rakouska jsou krásná jezera (NEZIDERSKÉ, ATTERSEE, BODAMSKÉ a mnohá další). Proslula především díky tak čisté vodě, že údajně vyhovuje i požadavkům kladeným na vodu pitnou.

A jeden tip na závěr pro ty, kteří by rádi zdolali nejvyšší bod Rakouska. Hora GROSSGLOCKNER zkrášluje východ ALP a měří 3.798 m. Nechce-li se vám šplhat až na vrchol, vězte, že v okolí si parádně zalyžujete. Přítomnost ledovce širokého 1,5 km každoročně zapříčiní, že si mnozí velmi rádi prodlouží svůj pobyt až do teplejších měsíců!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Rakousku: