Dovolená » Řecko 2011: dovolená v Řecku NEJLEVNĚJI !!

Otázku, jak prožít zajímavou dovolenou, chytře vyřešíte, když si za cíl jedné ze svých cest zvolíte Řecko. Zjistíte tak, jak se žije na jihovýchodě Evropy. Řecko, oficiálním názvem Helénská republika, si vás získá svou různorodostí, ruchem, krásnými plážemi, hornatou krajinou, divokými a nespoutanými přírodními scenériemi, všemožnými festivaly, tancem pod širým nebem, vyhledávanou kuchyní, tradičními tavernami a kavárnami a bezmeznou pohostinností.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Řecku 2011 - vyhledávání


Během léta je pro Středoevropana v Řecku poměrně horko, zato na jaře nebo na podzim má voda i ovzduší velmi příjemnou teplotu. Řecko leží na jihu Balkánského poloostrova a částí i na Korintském poloostrově a rozkládá se také na ostrovech v Egejském, Středozemním a Jónském moři.

K Řecku patří okolo dvou tisíc ostrovů a ostrůvků, jejichž tepla a slunce si až do začátku listopadu můžete užívat především v Egejském moři. Mystickými ostrovy Řecka jsou KYPR a KRÉTA, které v letních měsících patří k turisticky nejnavštěvovanějším a není divu! Nikde jinde v Evropě nebudete mít pohromadě pláže, luxusní letoviska, kouzelné zátoky a historické památky. Hledáte-li snové místo, na němž si můžete říci své "ano" anebo prožít pohádkové líbánky, vězte, že přesně takovým místem je řecký ostrov SANTORINI. Mnohé cestovatelské časopisy jej již několikrát označily za jednu z nejhezčích destinací světa. Nad potemnělými dunami Egejského moře se do výšky tyčí strmé červenohnědé stěny kaldery, jejichž ozdobou jsou typické bílé domky. Nad vší tou krásou drží ochrannou ruku modré kupole romantických kostelíků a větrné mlýny. Až na Santorini prožijete první zamilované odpoledne, pochopíte, proč se mu také často říká "místo pro bohy". V tradiční vinici ANTONIA, přímo na sopce, na pláži s černým pískem, na lodi z 18. století či na ponorce Atlantis na dně moře – všude tady můžete prožít typickou řeckou svatbu.

Na řeckých ostrovech využijte služeb společností pronajímajících jachty. Užijete si slunce, moře, šplouchání vln, volnost a svobodu. Až po dlouhé plavbě zakotvíte v některém z oblíbených jachtařských letovisek, ještě před vstupem na pevninu stylově oslavte svou úspěšnou cestu po průzračných vodách třeba výborným muškátovým vínem. Vynechat byste neměli ani divokou zábavu v přístavech. Stará řecká báje praví, že když bůh tvořil zemi, proséval půdu sítem a vše úrodné rozhazoval okolo sebe. Kamení, které mu zůstalo v sítě, pak vysypal za sebe - a právě na tomto místě vzniklo Řecko. Není tedy divu, že je Řecko nejhornatější evropskou zemí, zhruba 80 % území tvoří hory a kopce. Horská pásma na území Řecka se souhrně nazývají HELENIDY. Centrální pohoří PINDOS pokračuje prostřednictvím PELOPONÉSU a ostrovů KYTHERA a ANTIKYTHERA a končí až na Krétě. Střední a západní část Řecka tvoří vysoké vrcholy přerušované mnoha kaňony a roklinami jako jsou METEORA a VIKOS. Přírodní skvost, kaňon Vikos, je dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů. Dnem kaňonu Vikos protéká stejnojmenná řeka. Neodmyslitelnou součástí tohoto působivého místa je i typická architektura.

Meteora je označením pro překrásný klášterní komplex na severu Řecka. Kláštery v podobě skalních věží, jež spojují nebe se zemí, jsou přístupné většinou pouze pěšky. Původně bylo klášterů více než dvacet, dnes můžete navštívit šest z nich, další dva jsou určeny výhradně k modlitbám. V roce 1988 byly tyto unikátní stavby zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Největší horou Řecka je OLYMP (2.917 m), hora s posvátným významem. I když se možná na zdolání Olympu necítíte, postačí, abyste se v okolí, jež bylo učiněno národním parkem, alespoň na chvíli kochali bohatou faunou a flórou. Působivým místem je v Řecku i hora ATHOS, jež je řeckou ústavou pokládána za autonomní republiku. Tento mnišský stát zaujímá své místo na jednom ze tří poloostrovů na severořeckém poloostrově CHALKIDIKI. Na hoře Athos, kterou podle legendy navštívila sama Panna Marie a prohlásila ji za svatou, najdete dvacet mužských klášterů, do jejichž útrob mají ženy od pradávna přísný zákaz vstupu.

Toužíte poznat místo, na kterém se v roce 776 př. n. l. odehrály první antické olympijské hry? Starověkou OLYMPII, jejíž pozůstatky byly odkryty na přelomu 19. a 20. století, navštivte na západním pobřeží poloostrova PELOPONÉS.

Další zastávkou na vaší prázdninové jízdě tepajícím Řeckem se bezpodmínečně musí stát některá z proslulých pláží. Ty nejlepší mají na poloostrově Chalkidiki, na OLYMPSKÉ RIVIÉŘE a na Krétě.

Ani milovníci dávné historie nebudou v Řecku o nic ochuzeni. Na své si rozhodně přijdou v hlavním městě. ATHÉNY, město bohů, navštivte v případě, že byste rádi poznali místo, odkud se do Evropy rozšířila kultura a vzdělanost. Athény byly pojmenovány podle Diovy dcery Pallas Athény, bohyně vítězství, moudrosti a všech dovedností. Athény kralují jihovýchodu poloostrova ATTIKA a jsou symbolem svobody a demokracie i střediskem umění a filozofie. Ač se město proslavilo především díky prastarým chrámům, amfiteátrům a starověkým opevněním, nezapomíná ani na zábavu! Athény žijí divokým životem ve dne i v noci. Do taverny MAMACAS na Persefoni 41, Gazi zajděte na výtečné pochoutky tradiční řecké kuchyně. Ochutnejte výborný domácí puding, který je tady nejlepší ve městě. Další zastávkou na vaší kulinářské jízdě nechť je podnik ARISTERADEXIA na Andronkou 3, Gazi. Každý den tady připravují výtečný moučník galaktoboureko, což jsou krupicové koláče s lístkovým těstem a sladkým přírodním sirupem. V řecké metropoli si dosytosti užijete i nákupů. Nabídka je široká. Svou neopakovatelnou atmosférou láká bleší trh i tržnice v PSIRI. Na závěr navštivte dominantu Athén, AKROPOLIS, a užijte si z Akropole zasloužený pohled na celé město a přístav. V Řecku se i ti nejupracovanější z vás rádi promění v kavárenské povaleče a naopak z milovníků nicnedělání se v Athénách zase v mžiku stanou vášniví turisté.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Řecku: