Dovolená » Rhodos 2011: dovolená na Rhodosu NEJLEVNĚJI !!

Rodinnou dovolenou jste si užili až dosyta, teď je čas sbalit kufry a vyjet s kamarádem nebo kamarádkou za dobrodružstvím, relaxem a překrásným počasím! A když už je řeč o počasí, co říkáte na "ostrov věčného slunce"? Tak takto lichotivě se přezdívá 4. největšímu řeckému ostrovu s nejdelší dobou slunečního svitu v Řecku.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Rhodosu 2011 - vyhledávání


Objevte Rhodos! Legenda praví, že bůh slunce, Hélios, daroval tomuto ostrovu svou věčnou záři a učinil jej tak jedním z nejkrásnějších ostrovů v Egejském moři. Vynikající jídlo, jedinečné víno, milí obyvatelé, pestrá historie, to je Rhodos.

Ostrov Rhodos se nachází v souostroví DODEKANES, ve východním Středomoří. Rhodos se v celé této oblasti pyšní nejmírnějším klimatem. V roce 2008 čtenáři webu TripAdvisor zvolili Rhodos coby nejoblíbenější turistickou destinaci roku. Ano. Rhodos je sice velmi frekventovaným místem, zato je mnohem levnější než třeba Kréta. Tón Rhodosu udává křišťálově čisté moře, romantické starověké svatyně, rozpadlé křižácké hrady a omamná vůně levandule a majoránky, do níž se noří ostrovní pahorky. Nechybí ani nádherná panenská příroda. Samotný název města dokonce v překladu značí růži (růže = "ródos"). Nedotčená příroda jde na Rhodosu ruku v ruce s rušnými letovisky.

Turisty nejvíce láká východní pobřeží ostrova, které je omýváno Středozemním mořem. Nejkrásnější částí Rhodosu je KOLYMBIA, plná romantických pláží, strhujících přírodních scenérií, malebných zákoutí mořského břehu a vysokých skal spadajících přímo do moře. Do letoviska se dostanete několikakilometrovou alejí lemovanou statnými eukalypty. Váš zážitek z pobytu dozajista umocní západy a východy slunce nad krásnou zátokou.

Hledáte-li místo plné života, vězte, že jej objevíte na severovýchodě Rhodosu. Středisko FALIKARI leží jen 14 km od hlavního města. Nevšední zážitky prožijete při některé z četných sportovních aktivit i při lenošení na dlouhé písečné pláži. Milovníci vodních radovánek si oblíbili největší řecký aquapark, WATER PARK, s celou řadou tobogánů, skluzavek a bazénů. 4 km od Falikari budete mít možnost zahrát si golf na hřišti v AFANDOU. Ve vesničce Afandou prožijete nezapomenutelný řecký večer za libých zvuků řecké hudby. Nenechte se pobízet a zatančete si třeba tradiční řecký tanec syrtaki.

Oblibě se na ostrově těší i letoviska PEFKOS, KIOTARI, IXIA a IALYSSOS. Vesničky na ostrově Rhodos nabízí především klid. Vesnička SIANA se proslavila díky výrobě medu. EMBONA pak výrobou vína ve vinařských závodech EMERY, poutavým ÚDOLÍM MOTÝLŮ a horou FILERIMOS se 17 m vysokým křížem.

Až budete na Rhodosu, vydejte se rovnou do stejnojmenného hlavního města, jež svého času patřilo k nejkrásnějším městům světa. Je to totiž šance, jak si užít nádherné odpoledne plné zábavy, putování za historií a fajn lidí. Město Rhodos najdete na nejsevernějším výběžku ostrova. Můžete obdivovat stavby z antiky i z dob nadvlády maltézských rytířů, zachovalé židovské město i orientální kouzlo tureckých památek, a později si nechat vyprávět jejich dlouhověké příběhy. Určitě navštivte také starý přístav MANDRAKI a nevynechejte zastávku u symbolů města, dvou soch – jelena a laně, které v přístavu vítají všechny své návštěvníky. Rhodos, staré město obehnané zachovalými hradbami se sedmi vstupními branami, svým půvabem dodnes nepřestává fascinovat. Prohlédněte si rovněž pozůstatky akropole a malého divadla v antické části města.

Na překrásných plážích, které toto pulsující město lemují, uspořádejte s přáteli piknik. Můžete grilovat, procházet se nebo třeba hrát scrabble. Město Rhodos je poseto krásnou architekturou. Za zmínku rozhodně stojí PALÁC VELMISTRŮ se vzácnými sbírkami nábytku ze 16. a 17. století, AFRODITIN CHRÁM, HIPPOKRATOVO NÁMĚSTÍ a mnohá další místa. V přírodním parku RODINI, na jižním cípu města, si odpočiňte a naberte nové síly. Večer bude patřit světlům kaváren a diskoték v nové části města.

Pobyt na Rhodosu si zpestřete lodním výletem na nedaleký ostrov SYMI s množstvím romantických uliček, kostelíků a typických taveren s rybími specialitami. Zdejší obyvatelé se živí sběrem mořských hub, byla by škoda vynechat návštěvu trhu právě s těmito houbami, které se staly oblíbeným suvenýrem.

Z Rhodosu se vám ani nebude chtít zpátky. Rhodos má totiž neopakovatelné kouzlo, omotá si vás kolem prstu dřív, než si toho stačíte všimnout!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Rhodosu: