Dovolená » Rimini 2011: dovolená v Rimini NEJLEVNĚJI !!

Kdo z vás alespoň na chvíli nezatoužil prožít sladký život? Film "Dolce vita" neboli "Sladký život" (1960) je vrcholným uměleckým počinem režiséra Federica Felliniho, světově proslulého rodáka právě z Rimini. Byť se dějištěm tohoto slavného filmu stal Řím a je mnohem více kritikou života římské společenské smetánky než oslavou sladkého života, vy si v Rimini, nejznámějším letovisku Jadranu, rozhodně svého sladkého nicnedělání užívat můžete.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Rimini 2011 - vyhledávání


Každé italské město by se zcela jistě chtělo pyšnit titulem "nejkrásnější italské město", ale turisté, kteří se každoročně znovu a znovu vracejí do Rimini, by vám určitě potvrdili, že Rimini si tento přídomek opravdu zaslouží.

Lázeňské město Rimini, největší přímořské letovisko v Itálii a dokonce jedno z největších v celé Evropě, se rozprostírá na plochém břehu moře v jihovýchodním cípu Pádské nížiny, 270 km jižně od čarokrásných Benátek a 50 km od Danteho města Ravenna. Vyhledávaným turistickým cílem je Rimini již od roku 1843, tedy od doby, kdy byly v Rimini vybudovány první lázně, ty se do dnešní doby specializují na léčbu nemocí pohybového aparátu a dýchacích cest. Lázně hledejte na severovýchodě města. Rimini leží v oblasti EMILIA-ROMAGNA. Spolu s dalšími městy tvoří Rimini dlouhý pás městské krajiny.

Rimini současných dní má dvě podoby. Jednu historickou, pompézní a zklidněnou, a druhou hypermoderní, pulsující, která je však stejně honosná jako ta první. Město existovalo již v době římské, pomyslnému srdci Rimini tedy kralují stavby nejen z těchto časů, ale i z období renesance.

Patříte-li k milovníkům současného designu, nemohli jste si nevšimnout, že vzhled města Rimini by měla v budoucnu dokreslit plánovaná výstavba 200 m dlouhé veřejně přístupné promenády se supermoderním molem zasahujícím hluboko do moře od londýnské architektonické kanceláře Foster + Partners.

Staromilcům je pohlazením na duši pohled na původní římský most PONTE DI TIBERIO, jehož historie sahá až do roku 20 n. l. Do 90. let 20. století se tento most z bíle zbarveného kamene užíval k dopravě, později byl vyhrazen výhradně chodcům. U tohoto mostu z období vlády císaře Tiberia začíná hlavní třída starého města - CORSO DI AUGUSTO. Na jižní okraj města Rimini se vydejte, i kdybyste měli vidět třeba jen nejstarší vítězný oblouk v Itálii, ARCO DAUGUSTO z roku 26 př. n. l., skrze který se vcházelo do města. Od Augustovy brány vedla směrem k náměstí a na opačné straně zase k Tiberiovu mostu hlavní cesta celého města - VIA PRINCIPALIS. Brána posloužila coby inspirační zdroj k výstavbě velkolepého renesančního chrámu. Hlavním náměstím, v němž se odráží všechen život města, je PIAZZA CAVOUR. Náměstí zkrášluje antický půvab paláce - PALAZZO DEL PODESTA ze 14. století i jezdecká socha jednoho z nejkrutějších a nejzhýralejších mužů své doby, panovníka Sigismonda Pandolfa Malatesty, jehož rodu město ve středověku patřilo. Snad nejkrásnější stavbou v Rimini je renesanční chrám TEMPIO MALATESTIANO na ulici VIA IV NOVEMBRE, který ve 13. století postavil Leon Battista Alberti a učinil tak z něj perlu renesančního stavitelství.

Ve starém městě se rázem ocitnete stranou od rušného života, čekají na vás procházky v malebných uličkách dlážděných kočičími hlavami i odpočinek v dobře utajených zákoutích. Toužíte-li přeci jenom raději po hektických nákupech, rušných pizzeriích, diskotékách a barech, měli byste strávit nějaký čas na hlavní třídě v okolí pláží.

Horko vás možná časem přiměje odložit šat a vy se dříve či později vydáte na SLUNEČNÍ RIVIÉRU, na nekonečně dlouhé písečné pláže s úctyhodnou šířkou překračující 200 m. Pláže se jen velmi mírně svažují do moře, které je povětšinou velmi klidné, takže si koupání v Rimini užije opravdu každý. Problémem však pravděpodobně bude vybrat si z nepřeberného počtu aktivit. Je libo paragliding nebo raději windsurfing? Moře je sice kvůli písku neustále jakoby trochu zkalené, ale o čistotu se obávat nemusíte.

Když se den nachýlí ke svému konci, k nočnímu veselí láká celá řada restaurací, diskoték a barů. Doporučit lze vyhlášený BOUNTY CLUB, diskotéku, restauraci a pizzerii v jednom. Bujarý noční život se zasloužil o to, že se Rimini mezi mladými lidmi neřekne jinak než "Ibiza Jadranu". Jste-li na dovolené s dětmi, raději vybírejte ubytování v klidnější části Rimini, v MIRAMARE DI RIMINI, jejíž pláže jsou mnohem méně lidnaté a navíc řada z nich je bez poplatku. Zatímco se Vaše ratolesti budou bavit v některém ze zábavních parků (zaveďte je kupř. do parku FIABILANDIA), vy se můžete nadýchat nefalšované italské atmosféry v některé z kaváren u cappuccina se sametově jemnou pěnou. Daleko rušnější a živější částí Rimini je RIVAZZURRA, to kdybyste toho klidu měli přespříliš. Oblíbenou atrakcí Rimini je rovněž tzv. "podmořský svět" a kousek od Rimini pak "Země zázraků", tj. obrovský zábavní park s názvem MIRABILANDIA.

Do Rimini je to z České republiky jen cca 16 hodin, navíc budete svou dovolenou trávit na místě, ze kterého je opravdu blízko k mnoha známým italským městům. Nabízí se třeba výlet ke krápníkovým jeskyním GROTTE DI FRASASSI či do nedalekého horského státu SAN MARINO. Ať už do Rimini přijíždítě za sluncem, nebo za památkami, nakonec vše můžete spojit v jedno a prožít tak úžasnou dovolenou.

Své plány spřádejte hned po příjezdu třeba na lavičce v některém z mnoha parků. Netroškařte a začněte hned v tom největším, v PARCO XXV APRILE. Vstoupit do této zelené oázy je možno z ulice DARIO CAMPANA. Nebaví-li vás dlouhý odpočinek, zorganizujte v parku turnaj na tenisových kurtech.

A co by to bylo za dovolenou v Itálii bez návštěvy tradičních trhů? Oblíbené trhy se pořádají každou středu a sobotu na náměstí MALESTA a CAVOUR. Už při pouhém pomyšlení prostě musíte dostat chuť na všechny ty výtečné sýry, salámy a mnohé jiné pochoutky.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Rimini: