Dovolená » Rumunsko 2011: dovolená v Rumunsku NEJLEVNĚJI !!

Přejete si prožít dovolenou na prosluněných plážích a v nádherné přírodě? Co třeba letos navštívit Rumunsko? Rumunsko nabízí to nejlepší, co potřebujete k ideálním prázdninám. Ty se tentokrát ponesou v duchu oslav krásných slunečných dní.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Rumunsku 2011 - vyhledávání


Rumunsko, země ležící z větší části na Balkánském poloostrově v jihovýchodní části Evropy, láká na prosluněné rumunské pláže, k procházkám v nádherné přírodě a v krásných opuštěných horách, a zve také na návštěvu starých rybářských vesnic. V jedné z těch úhledných rybářských vesniček, ve VAMA VECHE, na vás zapůsobí kempování na pláži. Moře tohoto nejjižnějšího letoviska v Rumunsku je průzračně čisté a navíc není spoutáno vlnolamy a ani uměle vytvořenými zálivy.

Od Vama Veche se nad letoviskem MAMAIA táhne přibližně 70 km pláží, které jsou hodně přes 100 m široké. Za návštěvu stojí místní restaurace, obchody i stánky. Vyhlášenou atrakcí letoviska Mamaia je moderní aquapark AQUA MAGIC s pestrobarevnými gondolami plážové lanovky, které plují vysoko ve vzduchu. Elegánem všech resortů je NEPTUN-OLIMP, o němž se hovoří jako o rumunském CÔTE DAZUR.

Nedotčenou přírodu rumunských pohoří, horských jezer a jeskyní poznáte nejlépe během kempování. Ještě než vás zmůže únava a než složíte hlavu, rozdělejte oheň a v přítmí se kochejte krásou rumunské krajiny. Výjimkou je pouze nejstarší rumunský národní park RETEZAT, tady se raději k přespání v přírodě nechystejte. Retezat na jihovýchodě Rumunska představuje rovněž jedno z nejkrásnějších a nejvíce navštěvovaných pohoří v Rumunsku. V Retezatu se nachází víc jak 80 jezer ledovcového původu, tím největším je jezero BUCURA. Oblibě se těší i pohoří MUNŢII APUSENI či BUCEGI.

Když na vás po všech těch toulkách přírodou padne stesk po civilizaci, vydejte se do některého z rumunských měst. Hlavním městem Rumunska je BUKUREŠŤ. Bukurešť leží na řece DÂMBOVIŢA, je pravdou, že nepatří zrovna k těm nejkrásnějším městům, ale impozantní budova parlamentu tomuto městu přeci jenom vylepšuje renomé, je totiž 2. největší budovou na světě. V budově parlamentu bylo umístěno i NÁRODNÍ MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ.

Největším rumunským přístavem na pobřeží Černého moře je CONSTANŢA. Za pozornost stojí místní antické památky.

Ten, koho do Rumunska přivábila právě krása měst, bude mít co dělat, aby je všechna během jedné dovolené stačil poznat. Lákadel v podobě měst je v Rumunsku hned několik. Zamiřte třeba do BRAŠOVA, JASY či TEMEŠVÁRU. Rumunsko zkrátka může okouzlit i vás, i když jej navštívíte jenom na pár dní.





Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Rumunsku: