Dovolená » Sardnie 2011: dovolená v Sardnii NEJLEVNĚJI !!

Zvláštní atmosféra středomořské Sardinie, o níž anglický spisovatel David Herbert Lawrence prohlásil: "Na světě neexistuje místo, které by se jí v kráse podobalo.", si vás podmaní hned od začátku.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Sardínii 2011 - vyhledávání


Nasát ji můžete třeba ve městě OLBIA, které se proslavilo díky archeologickým nálezům lodních vraků. Centru města vévodí překrásná bazilika SAN SIMPLICIO z 11. století.

Nechcete-li si baziliku prohlížet z bezprostřední blízkosti, stačí se usadit na zahrádce některé z útulných kavárniček či restaurací. K ochutnání lze vřele doporučit plněné mušle a ryby připravené na grilu. Vaše chuťové buňky zajisté ocení též lahodné místní víno značky VERMENTINO DI GALLURA. Vychutnávejte velmi pomalu, pro požitkářské Sardiňany je jídlo hotovým obřadem.

Vydáte-li se pryč z města, zanedlouho se ocitnete na dlouhých plážích s bílým pískem, průzračnou vodou i strmými sklaními útesy.

Na Sardinii se představí hned několik naprosto odlišných světů, takže si klidně můžete naplánovat výlet s kamarády zcela rozličných zájmů. Sardinie - to jsou pohostinné rybářské vesnice, městečka pyšnící se památkami starými 3 tisíce let, hornaté vnitrozemí ukrývající pastevecké osady a třeba i jezera, kaňony a krápníkové jeskyně.

Krápníkové jeskyně stojí na Sardiínii rozhodně za návštěvu. Když už nic jiného, schováte se v nich před letním horkem. Nejkrásnější jeskyně, ke které vede do skály vytesané schodiště s 656 schody, je 1.200 metrů dlouhá a nese název GROTTA DI NEPTUNO (Neptunova jeskyně).

Chcete-li na chvíli zůstat o samotě, podél celé Sardinie zvou k lenošení liduprázdné a poklidné pláže, které jsou záhy střídány luxusem turistických letovisek pro ty, kteří na Sardinii přijeli za zábavou končící až někdy nad ránem. Nejoblíbenějšími plážemi Sardinie jsou ta ve tvaru půlměsíce - CALA LUNA (Měsíční zátoka), pláž RISO u městečka VILLASIMIUS a snad nejkrásnější pláží je LA PELOSA.

Vyhledávanou oblastí severovýchodní části Sardinie je mondénní pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží). Tento cca 10 km dlouhý pobřežní pás byl vybudován v 70. letech minulého století šejkem Agem Khanem Karimem. Budovy na pobřeží byly navrženy speciálně pro tuto oblast. Vyhlášenou pláží Smaragdového pobřeží je CAPRICCIOLI.

Holdujete-li rozmařilému životu, neměli byste vynechat některý z večírků na milionářských jachtách kotvících u pobřeží v přístavu PORTO CERVO. Porto Cervo je malinkaté městečko, v zimní sezóně působí dojmem, že se na něm život skoro zastavil, ale v létě zase zpátky nabere na dechu. Už cca 33 let je centrem dění v Porto Cervu vyhlášená kavárna CAFÉ DU PORT. Možná u vedlejšího stolku bude sedět známý elegantní herec, ti si tuto kavárnu totiž opravdu zamilovali.

V jižní části Sardinie na vás čeká hl. město CAGLIARI, které je dokonce starší, než Řím. Všude pobíhají lidé, ulice jsou plné aut, hlučných mopedů, máte-li štěstí, narazíte i na osedlaného osla, zkrátka tomuto městu vládne jakýsi příjemný chaos. Pohledem na město se kochejte ze staré čtvrti CASTELLO. Vystoupejte na TORRE DELL ELEFANTE (Sloní věž) a všechny památky budete mít ze Zálivu andělů GOLFO DEGLI ANGELI jako na dlani. Až se setmí, chytněte někoho milého za ruku a společně se procházejte starým centrem.

"Zelené srdce Sardinie" - tak právě tak by se dal označit její jih. Stačí jen natáhnout ruku a natrhat si chutné mandarinky nebo pomeranče přímo ze stromu. Na jižním cípu pobřeží Costa Smeralda příroda stvořila oblý záliv MARINELLA. Okolo něj jsou členité pláže, které lemují apartmány se zahradami hrajícími všemi barvami.

Pokud máte dost romantických zákoutí, na západě Sardinie poznáte mnohem méně idylickou krajinu. Vanoucí vítr je sice teplý, ale zato v noci fouká docela silně. Když už budete v těchto končinách, neměli byste minout město ALGHERO. Na ulici VIA CARLO ALBERTO najdete řadu obchůdků se šperky z červených korálů. Místní Sardiňané vřele doporučují restauraci IL PAVONE, prý je tou nejlepší ve městě.

Je-li vaší vášní lezení po horách, do svého programu zařaďte zastávku v horoskalnaté oblasti AGGIUS a na severním pobřeží u CAPO TESTA. Krása místní přírody na vás udělá dojem i ze země. Oblíbené lezecké stěny se zvedají z moře a pláží také v GOLFO DI OROSEI u CALA GONONE. Nedaleko střediska Cala Gonone, cca 15 km od pobřeží, se hrdě představují impozantní scenérie vápencové soutěsky GOLA DI GOROPPU.

Sardinii klidně potěšte svou návštěvou i v zimě. Lyžuje se třeba na masivu MONTI DEL GENNARGENTU, v němž se tyčí i největší vrchol Sardinie, PUNTA LA MARMORA. Potřebujete ještě nějaký další důvod k tomu, abyste se na tento 2. největší italský ostrov zatoužili podívat?

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Sardinii: