Dovolená » Slovensko 2011: dovolená na Slovensku NEJLEVNĚJI !!

Je na čase udělat inventuru vašich prázdninových cest. Možná zjistíte, že fotky z Karibiku jste ještě ani nezařadili do alba a že z okenního parapetu na vás již od loňského roku vzhlíží soška bojovníka z Afriky. Vy si najednou uvědomíte, že jste již procestovali celý svět, ale když byste měli doporučit svému známému z ciziny k návštěvě Slovensko, vlastně vám o této malé zemi ve střední Evropě chybí potřebné informace, nebo jste možná ani nestihli postřehnout, co se u našich východních sousedů za poslední léta změnilo. Když se přeci jenom rozhodnete exotickou dovolenou pro tento rok odložit, vězte, že tím pravým klenotem pro vás může být právě Slovensko.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Slovensku 2011 - vyhledávání


Slovensku přijďte na chuť třeba v TATRÁCH, které patří k nejkrásnějším horám v celé Evropě. Vezmeme-li na vědomí, že turistický ruch v Tatrách nebývale roste, rázem si uvědomíme, jak mistrovsky si Tatry dokázaly uchovat neporušenou a na mnoha místech divokou přírodu, jež rozhodně stojí za vidění. Útulné ubytování vám poskytne třeba některá z horských chat. Luxusní dovolenou prožijete v hotelu SLIEZSKÝ DOM, ten leží ve výšce 1.670 m nad mořem - přímo pod nejvyšší horou Slovenska, GERLACHOVSKÝM ŠTÍTEM (2.655 m), v jejíž blízkosti se nerušeně procházejí kamzíci a do lesa pod hotelem podnikají své výpravy statní medvědi.

Na Slovensku najdete hned několik vysokých pohoří. Turisté si oblíbili kromě Tater také MALOU a VELKOU FATRU, MALÉ KARPATY nebo ROHÁČE a také JAVORNÍKY. Není divu, vždyt většině slovenského území udává podobu právě mírně zvlněná až kopcovitá krajina. Dramatické západy slunce prožijete i ve SLOVENSKÉM RÁJI či ve SLOVENSKÉM RUDOHOŘÍ. Na podzim, kdy listnaté lesy hrají všemi barvami, lze vřele doporučit některou z četných turistických tras. Objevíte tak plno opravdu překrásných scenérií. V létě si naopak užijete během hodování pod širým nebem. Vytáhněte proutěný koš, naložte ho dobrým jídlem a pitím, přidejte teplou deku, společenské hry, badminton, létající talíř nebo draka, a vydejte se na celodenní výlet těmito malebnými zákoutími.

Slovenské hlavní město BRATISLAVA, to je stále pro mnoho návštěvníků především město odvážné architektury 70. let. Dnešní Bratislava velmi změnila svou tvář. Je pravdou, že opustíte-li hlavní ulice, zůstává Bratislava stále šedivou metropolí, ale samotné historické centrum zaznamenalo značné proměny k lepšímu. Chcete-li poznat Bratislavu o trochu blíž, možná vás potěší, že si nemusíte brát v práci volno, protože centrum Bratislavy zvládnete projít pěšky již za pár minut. První zastávku udělejte na HVIEZDOSLAVOVĚ NÁMĚSTÍ s překrásnými historickými budovami REDUTY a NÁRODNÍHO DIVADLA. V některé z místních restaurací pak můžete onu noblesní atmosféru náměstí vstřebávat ještě o trochu intenzivněji. Vaše cesty za kulturou vás časem zavedou do některé z nezávislých galerií, kterých v současné Bratislavě rychle přibývá.

Samostatnou kapitolou Slovenska jsou četné termální a minerální prameny. Nejteplejší termální vodou se pyšní v PIEŠŤANECH, ve městě slunce, vody a zdraví, kde voda dosahuje teploty až 70°C. Energii můžete dočerpat i v lázních jako jsou TRENČIANSKE TEPLICE, RAJECKÉ TEPLICE, BOJNICE a v dalších. Pravou perlou Slovenska jsou národní parky.

Většina z devíti národních parků je umístěna v Karpatech. JESKYNĚ AGGTELECKÉHO a SLOVENSKÉHO KRASU jsou přírodní lokalitou, která si získala čestné místo na Seznamu světového dědictví UNESCO. Komplexy krasových jeskyň jsou opravdovým slovenským unikátem. Dokonalou kombinací historie a romantiky jsou slovenské hrady a zámky, kterých je na Slovensku nespočet.

Milovníci divadla se z celého světa každoročně sjíždějí, aby se zúčastnili DIVADELNÍ NITRY, festivalu s velmi poutavým programem, který se koná vždy koncem září. Jaro můžete přivítat i návštěvou některého z historických měst Slovenska. Speciální zastávku si naplánujte třeba v BARDEJOVĚ. Gotické a renesanční domy na náměstí jsou chloubou města.

Shrnuto a podtrženo, Slovensko hraničí s Českou republikou. Vaší cestě tedy nemusí předcházet nikterak dlouhé plánování, stačí se prostě spontánně rozhodnout a třeba již tento týden prožít prodloužený víkend ve slovenské metropoli. Zamotejte se do uliček, odpočívejte a hlavně alespoň na chvíli nikam nespěchejte!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Slovensku: