Dovolená » Španělsko 2011: dovolená ve Španělsku NEJLEVNĚJI !!

Vaší příští prázdninovou destinací by se rozhodně mělo stát Španělsko. Cestovat po něm můžete celé měsíce, přesto budete mít pořád před sebou spoustu neprobádaného území.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená ve Španělsku 2011 - vyhledávání


Španělské pobřeží je nádherné. Střídají se pláže s velejemným pudrovým pískem žluté a bílé barvy, divoké útesy, romantická městečka, rozkvetlé pomerančovníky.

Ještě než začnete snít na rozpálených plážích, načerpejte inspiraci v některém z měst pulzujících nevyčerpatelnou energií.

BARCELONU si už kdysi dávno zamilovala šlechta, není tedy důvod – proč byste si ji neměli zamilovat i vy! Všechny bohémské duše k Barceloně, jednomu z nejkrásnějších měst Evropy, záhy přilnou. Typickou atmosféru Barcelony i její neotřelý duch ještě umocňují ohromující stavby krále secese - Antonia Gaudího.

V Barceloně se zajděte podívat na Gaudího velkolepý chrám SAGRADA FAMILIA. Muzeum slavného umělce navštivte v parku GÜELL. Barcelona, hlavní město KATALÁNSKA, které leží na pobřeží Středozemního moře, je nejkrásnější v jarních měsících. Pablo Picasso kdysi o Barceloně prohlásil: "Tady zapomínám, že čas plyne." Až Barcelonu poznáte trochu blíž, pochopíte! Procházky po rušných bulvárech plných života, v kamenných uličkách, prosluněných parcích, v neděli návštěva býčí arény, později pak dobrá večeře v místní restauraci. V Barceloně je zkrátka neustále co dělat.

Pablo Picasso i Ernest Hemingway by vám v Barceloně určitě doporučili ochutnat pravou španělskou sherry v baru MARSELLANA na CARRER DE SANT PAU ve čtvrti BARRIO CHINO. Populárními historickými částmi Barcelony jsou i BARRIO GÓTICO a RIBERA ze 12. století. Byl by hřích nevydat se do rušného srdce Barcelony, na bulvár LAS RAMBLAS. Jeden z nejúchvatnějších pohledů na město je z panoramatické restaurace EVO. Tu najdete v hotelu HESPERIA TOWER, který je nejvyšší stavbou Katalánska. Možná, že z jeho nejvyššího patra uvidíte i jeden z nejstarších kostelů EL PI nebo středověkou loděnici LES DRASSANES ze 14. století.

Se španělským temperamentem a kulturními vlivy celé země se nejlépe seznámíte v pestrobarevném MADRIDU. Madrid, hlavní město Španělska, má mnoho podob, stačí si jen vybrat tu vaši. Madrid dokáže být hektickou metropolí, jejíž život se odehrává v rušných ulicích a bulvárech, stejně tak jako místem klidu, který přináší starobylé paláce a rozlehlé zahrady. Od obyvatel Madridu (přezdívaných Madrilenos) se naučte jak se radovat ze života. Mají rádi dobré jídlo, pití, odpočinek a také tanec.

Nezapomenutelným zážitkem bývá pro všechny představení flamenca. Mnoho restaurací vás pozve na večer s tímto tradičním španělským tancem a navíc vám k tanci a poslechu naservíruje něco z chutné španělské kuchyně.

Čas od času je potřeba všechen ten ruch hlučných měst opustit a jen tak relaxovat a lenošit. Lázeňskou oázou Španělska je městečko SANTANDER ležící cca 100 km od přístavního města na severu Španělska – BILBAA. Architektura ve stylu art deco si podmaní každého lázeňského hosta. V Santanderu je i malá zoologická zahrada se spoustou tuleňů. Na moře se báječně dívá z teras místních restaurací. Stejně tak dobře a možná ještě lépe se tady ochutnávají božské předkrmy tapas.

Oblibě se ve Španělsku těší též horské lázně. V srdci katalánských Pyrenejí své brány otevírají často opěvované lázně LA PLETA HOTEL & SPA. A teď už rychle na pobřeží!

COSTA DEL AZAHAR, COSTA BRAVA, COSTA BLANCA, COSTA DORADA, to jsou známé názvy snad ještě známějších pobřeží Španělska.

Nejširším španělským pobřežím, které svůj název získalo díky květu pomerančovníku, je Costa del Azahar. Toto pobřeží zároveň tvoří oblouk dvou provincií – CASTELLÓNU a VALENCIE. Valencie je 3. největším městem Španělska. Ale mnohem důležitější je zmínit, že se mu také říká "město svátků a radosti".

Na pobřeží Costa de la Luz jsou díky teplému podnebí takřka ideální podmínky pro surfování. V andaluském městečku CONIL DE LA FRONTERA sídlí surfařská škola OCEANO SURF SCHOOL. Objednat si můžete výuku třeba jen na půl dne. Škola navíc zajišťuje i ubytování v různých cenových úrovních.

Costa Brava, nejsevernější část středozemního pobřeží, je pobřeží s nepopsatelně tajuplným kouzlem. Je to až neuvěřitelné, ale všude kam se podíváte, jsou krásné pláže, průzračná voda, strmé srázy, zátoky, zálivy i zákoutí zcela unikátní v celém Středomoří. Směrem na jih pobřeží Costa Brava pokračuje pobřežím COSTA DE BARCELONA-MARESME, které je starobylé i supermoderní zároveň.

A dva tipy na závěr: ALICANTE je rychle se rozrůstající španělský přístav v centru výletní oblasti COSTA BLANCA. Není pochyb o tom, že se vyplatí tuto část Španělska zařadit do prázdninových výprav. Nejznámější letovisko na jihu Španělska objevíte na pobřeží COSTA DEL SOL. Tradiční bělostné domky, maurské památky, pobřežní promenády a krásné pláže, staré město CASCO ANTIGUO, krásné parky a zahrady, ... MARBELLA v ANDALUSII vám vyrazí dech svou rozmanitostí.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Španělsku: