Dovolená » Tatry 2011: dovolená v Tatrách NEJLEVNĚJI !!

Pokud se vám letos nepodaří vycestovat nikam daleko do zahraniční, nevěšte hlavu. Možná zjistíte, že ani Tatry, pohoří na severu Slovenska a na jihu Polska, které je součástí Karpat, nejsou tak úplně od věci. Vezměte rodinu na prodlužený víkend třeba právě do Tater. Načerpáte sílu z horské přírody a odpočinete si od každodenního shonu. Alpy už určitě znáte jako své boty. Jestliže se letos chystáte do hor, Tatry lze vřele doporučit.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Tatrách 2011 - vyhledávání


Tatry jsou nejvyšším pohořím Slovenska (GERLACHOVSKÝ ŠTÍT) i Polska (RYSY). Co se týče cestovního ruchu, jsou Tatry velmi tvárné, takže nepřijdete ani o lenošení v hotelu, ani o toulky krajinou nezničenou igelitovými sáčky. Určitě vás potěší i prohlídky národních parků, v Tatrách jsou vám k dispozici hned dva, tj. TATRANSKÝ NÁRODNÝ PARK (TANAP) na Slovensku a TATRZAŃSKI PARK NARODOWY (TPN) v Polsku. Nezapomeňte však, že pohybovat se můžete pouze po vyznačených stezkách a veřejných komunikacích.

Plánujete-li výšlap do hor, vězte, že před samotným odchodem nesmíte opomenout zapsat se do knihy vycházek a túr. Cesty pro pěší turistiku jsou přístupny jen sezónně, tj. od 15.6. do 31.10. Krásných výhledů si užijete na některém z tatranských vrcholů. Ve Vysokých Tatrách, v nejvyšší části pohoří Tatry, jsou volně přístupny např. vrcholy SVINICA (2.301 m) a KRIVÁŇ (2.494 m). V Západních Tatrách se po turistické trase vydejte třeba k vrcholu BYSTRÁ (2.248 m).

Dopřejte si také procházky v dolinách, které jsou jedinečným protipólem tatranských hřebenů. Nejdelší tatranskou dolinou je na slovenské straně BIELOVODSKÁ DOLINA, jediná dolina alpského rázu, která je zároveň nejmohutnější dolinou Vysokých Tater.

Znovuobjevte kouzlo venkova, čisté nespoutané přírody a kvalitního řemesla. Vydejte se do některého ze skanzenů (nabízí se PRIBYLINA, ZUBEREC a další). Od 11.04. do 12.04. zařadilo Muzeum liptovskej dediny Pribylina na program svátky jara. Naučí vás zdobit vajíčka i plést karabáče.

Na začátku jara se konečně otevřou hrady a zámky. Máte-li rádi středověkou romantiku, vydejte se třeba na SPIŠSKÝ HRAD, který představuje jeden z největších hradních komplexů ve střední Evropě.

V Tatrách je vám k dispozici i odpočinek v termálních lázních a aquaparcích. Oblibě se těší BEŠEŇOVÁ, ORAVICE či LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ.

Táhne-li vás to z uzavřeného prostoru zase zpátky do klidné přírody, vězte, že nejlepší relax najdete u vody. Záleží jen a jen na vás, zda-li si vyberete lenošení u rybníka nebo se raději necháte pozvat na vodácký raftový zájezd na slovenský ČIERNÝ VÁH. Pohodový rafting nabízí i polská řeka BIALKA.

Tatry si pochvalují rovněž vyznavači skialpinismu, sjezdového a běžeckého lyžování, horolezectví a cykloturistiky na horských kolech.

Spoustu zábavy se svými dětmi zažijete na sáňkařské dráze z HRIEBENKU do STARÉHO SMOKOVCE. Krásy místní přírody se vám odhalí i při prohlídce vodopádů a krasových jeskyní s krápníkovou výzdobou, jež vznikly působením vody.

I v současném uspěchaném životě je návrat k přírodě možný, zásluhu na tom mají i Tatry!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Tatrách: