Dovolená » Toskánsko 2011: dovolená v Toskánsku NEJLEVNĚJI !!

Nečekejte na dokonalé chvíle, plňte si svá přání, život je přece sladký. Nechte do svého života proniknout osvěžující proud nespoutaného jižanského temperamentu.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Toskánsku 2011 - vyhledávání


Toskánsku, jednomu z nejkrásnějších míst prosluněné Itálie, nechybí k dokonalosti takřka vůbec nic. Toskánsko si zamiloval již nejeden vyznavač dobrého jídla. Stejně jako výtečnou kuchyní se Toskánsko pyšní i dechberoucí krásou velkolepých památek. Pokud však před historií dáváte přednost současnému ruchu měst, vězte, že skvělých nákupů, romantických procházek, chvilek u lahodné kávy a mnoho dalších příjemných okamžiků si užijete třeba v opravdových středověkých klenotech - jako jsou FLORENCIE, SIENA či PISA.

Florencie, perla renesance, je hlavním městem Toskánska, tak proč nezačít své putování právě tam, kde ve vrcholném období renesance tvořila celá řada umělců? O tom, co navštívit dřív a co později, můžete přemýšlet třeba nad šálkem výtečného cappuccina ve vyhlášené kavárně CAFFÉ RIVOIRE na radničním náměstí PIAZZA DELLA SIGNORIA, které bylo ve Florencii odjakživa centrem všeho dění.

Náměstí dominuje ohromující PALAZZO VECCHIO (Starý palác), který od dob svého vzniku slouží jako radnice, a známá otevřená hala s křížovou klenbou LOGGIA DEI LANZI. Dnes je již nedílnou zastávkou všech turistů ve Florencii také její nejstarší a velmi půvabný most PONTE VECCHIO (Starý most) z roku 1345. Po obou stranách mostu jsou pitoreskní zlatnické krámky. Nedaleko tohoto mostu přes řeku Arno nezapomeňte navštívit jedno ze světově nejproslulejších galerií UFFIZI, která má ve sbírkách třeba i Botticelliho slavný obraz Zrození Venuše. A pokud se všichni vydávají na náměstí PIAZZA DEL DUOMO obdivovat krásy 4. největšího evropského kostela v Evropě, SANTA MARIA DEL FIORE, vy se můžete zajít na náměstí podívat na nádherné geometrické obrazce vyskládané z barevných kousků mramoru.

Nádherné středověké město Siena, dokonce jedno z nejkrásnějších v celé Itálii, je vystavěno okolo náměstí PIAZZA DEL CAMPO, jehož dominantou je gotická stavba PALAZZO PUBBLICO obklopená kopcovitou krajinou s vinicemi, prostými domy i hranatými ulicemi. Na CAMPO DEI MIRACOLI se vypravte v případě, že byste i vy rádi vyděli známou šikmou věž TORRE PENDENTE na vlastní oči. Věřte nebo ne, ale dnes už se naklání o celých 5 metrů. Kromě věže za zmínku stojí i další památky jako např. baptisterium, katedrála či místní hřbitov. Klidný stín najdete v provoněné botanické zahradě ORTO BOTANICO DI PISA. Slavné námořní minulosti vzdejte hold v Muzeu navigace v místním přístavu.

Nejkrásnější region Itálie, Toskánsko, si vás získá i svou bohatou vegetací, příjemným klimatem, středověkými osadami, panskými sídly, stejně tak jako tajemnými náhorními městečky, ke kterým se nejlépe dostanete po silnicích vedoucích venkovskou krajinou se stále zelenými kopci, vinicemi, olivovníky a alejemi cypřišů. Venkovské silnice jsou jako stvořené k dlouhým projížďkám na kole.

Toskánsko je vyhlášeným italským regionem také díky termálním lázním. Mezi nejznámější lázeňské komplexy patří TERME SATURNIA (cca 2 hodiny jízdy od Sieny) a TERME SAN FILIPPO (od Sieny cca 1 hodinu jízdy). V zimě je v lázních jen velmi málo turistů, takže chcete-li zahnat splíny z dlouhých zimních večerů, vypravte se právě sem.

Nelze poznat Toskánsko a přitom alespoň jednekrát nenavštívit provincii MASSA-CARRARA pojmenovanou podle jejích dvou hlavních měst. Tato provincie proslula díky azurové vodě, jemnému písku, horám, zámkům, muzeím, gastronomickým lákadlům a hlavně pro své lomy z bílého mramoru v APUANSKÝCH ALPÁCH na severozápadě Toskánska.

Město CARRARA se kdysi stalo druhým domovem Michelangela Buonarottiho. Velmi dlouho vybíral ten pravý kus kararského mramoru, ze kterého by mohl vytesat svého biblického Davida. U pobřeží s hustými borovicovými lesy najdete také město MARINA DI MASSA. Historické centrum tohoto poklidného města se tyčí na úpatí hory. Krásnou krajinu plnou olivových hájů a vinic najdete i v provincii GROSSETO, její stejnojmenné hl. město vzniklo ve středověku z malé pevnosti. Ta měla původně střežit cestu VIA AURELIA vedoucí z Pisy do Říma.

V samotném srdci Toskánska existuje místo, které dokonale propojilo klidnou atmosféru a rodinné tradice. Dům ve městě LUCCA, v němž Francesco Bertolli otevřel v roce 1870 svůj první obchod olivovým olejem, stále stojí. Extra panenský olivový olej se dozajista bude hodit v každé středoevropské kuchyni.

A tip na závěr: Ať už se v Toskánsku vydáte kamkoliv, na chvilku se rozhodně zastavte, abyste nabrali nových sil u skleničky lahodného vína Chianti, jehož je Toskánsko domovinou.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Toskánsku: